Ieškoti

20 000 mylių po vandeniu

Originalo pavadinimas: Vingt mille lieues sous les mers: Tour du monde sous-marin
Išleista: 2015
Leidykla: Obuolys
Kategorijos: Klasika
Serija: Auksinis obuolys
Puslapių skaičius: 622
Skaitė/Skaito/Nori 3/0/3
Turi/Ieško 3/1
Viso vertinimų:54
Edita  knygą įvertino 
4 iš 5

Kažkada vaikystėje buvau skaičiusi šią knygą bet sutrumpintą variantą, todėl nusprendžiau perskaityti ją vėl tik pilną versiją. Knyga patiko. Man ji prakvipo senąja gamta, sūraus vandens prisotintu oru, tarsi išgirdau dar negirdėtų ir neregėtų paukščių giesmes. Žodžiu apkeliavau visą pasaulį kartu su šios knygos personažais. Istorija pasakojama profesoriaus Pjero Aronakso akimis. Jis su ištikimuoju palydovu Konseliu ir per atsitiktinumą likimo suvestu žeberklininku Nedu Lendu pateko į fantastišką žmogaus išradimą - povandeninį laivą, tuo metu niekieno neregėtą ir negirdėtą stebuklą. Šio povandeninio laivo kapitonas Nemas paliko man neišdildomą įspūdį - kaip paslaptingos, stpriai įskaudintos asmenybės, kuris nusivylęs žmonija, keršija jai. Tarsi vienas kovotų su visu žemiškuoju pasauliu, kuris jam yra svetimas, taip susikurdamas savajį vandenyno gelmėse, nes ten jis visagalis. Bet ar tikrai? O kur gamtos jėgos ir stichijos! Kas laimės šią kovą?

2016-02-23 09:23

Hm... Tikėjaus vienos kelionės su tikslu (taip Žiulis Vernas dažniausiai daro), bet pasirodo viskas kiek kitaip. Gal tas beprasmis (beveik) plaukiojimas ir įdomiau, nes kiekvienas skyrius buvo kupinas netikėtumų. Povandeninis laivas tokiam laikmečiui padavė fantastinės knygos spalvą, bet šiaip man visai patiko :)
Su pavadinimu čia įdomiai. Galvojau, kad jie paners po vandeniu 20 000 mylių, bet pasirodo, jie nukeliavo po vandeniu 20 000 mylių (jei teisingai supratau).

2012-11-20 19:40

Gelmių žinovas profesorius Pjeras Aronaksas gauna netikėtą kvietimą į amerikiečių ekspediciją. Fregata „Abraomas Linkolnas“, persekiodama laivus skandinančią gelmių pabaisą, susiduria ne su gyvu padaru, o su neįtikimu žmogaus išradimu – fantastišku povandeniniu laivu, vadovaujamu paslaptingojo kapitono Nemo. Staiga baisus sprogimas palieka gyvus tik tris fregatos keleivius: profesorių su tarnu Konseliu ir ūmaus būdo kanadietį, žeberklininką Nedą Lendą. Jie tampa mirtį nešančio Nemo laivo kaliniais ir prieš savo valią leidžiasi į povandeninę odisėją aplink pasaulį pradedant nuo perlais garsėjančių Ceilono vandenų, baigiant kraują stingdančiais Pietų ašigalio pavojais, kol kapitonas Nemas keršija visai žmonijai.

Šis klasikinis prancūzų rašytojo Jules’io Verne’o mokslinės fantastikos romanas, pasirodęs 1870 metais ir su šiurpą keliančiu tikslumu aprašęs dvidešimtojo amžiaus išradimus ir technologijas, tapo vartais, pro kuriuos žengė visos vėlesnės fantastų kartos. Knyga daug kartų ekranizuota ir išversta į pagrindines pasaulio kalbas.

Knygos „20 000 mylių po vandeniu“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „20 000 mylių po vandeniu“.

Kiti „20 000 mylių po vandeniu“ leidimai:

20 000 mylių po vandeniu

Žiulis Vernas
Valstybinė grožinės literatūros leidykla Vilnius 1958

20 000 mylių po vandeniu

Žiulis Vernas
Vaga 1981

20 000 mylių po vandeniu

Žiulis Vernas
Vaga 1975

20 000 mylių po vandeniu

Žiulis Vernas
Alka 2005
Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014