Ieškoti

Psichoanalizės įvadas. Paskaitos

Išleista: 2009
Leidykla: Vaga
Kategorijos: Psichologija
Puslapių skaičius: 488
Skaitė/Skaito/Nori 17/1/27
Turi/Ieško 8/5
Viso vertinimų:10
Dorian de Jandreau  knygą įvertino 
5 iš 5

Po šitos knygos į psichoanalizę nebeįmanoma žiūrėti taip pat. Nebeatsimenu kaip tai vadinama, bet teko girdėti kai prisiskaitai tokių knygų, daugiau jokios psichoanalizės nebeveikia, nes žinai visus "triukus" ir gali save parodyti taip kaip nori, o ne tai kas iš tikrųjų esi. BET... Tikrai verta perskaityti jei domina psichologija ir visi psichiatrų triukai. ;) Ypač įdomus skyrius apie sapnus. Kad tai nėra lengvo skaitymo knyga- ir taip aišku. Teko kai kuriuose sakinius net kelis kartus perskaityti kol suvokiau kas tuo norima pasakyti.

2014-07-27 19:39

Sigmundas Freudas (1856-1939) – austrų psichiatras, neuropatologas, psichoanalizės pradininkas ir XX amžiuje didžiausią įtaką daręs psichologas teoretikas. Jis vienas pirmųjų tyrė seksualumo formavimąsi, atkreipė dėmesį vaikystės svarbą psichikos raidai, moksliškai pagrindė pasąmonės buvimą. S. Freudo teorijos turėjo didelės įtakos ne tik XX amžiaus psichologija ir psichiatrijai, bet ir įvairioms kultūroms bei meno sritims.

Knygą „Psichoanalizės įvadas. Paskaitos“ turi ypatingą reikšmę.  Šiose paskaitose Vienos universitete 1959-1917 metais, pateikiamas psichoanalitinės koncepcijos branduolys. Pasitelkdamas gausybę palyginimų, anekdotų, ligos istorijų pavyzdžių, žingsnis po žingsnio S. Freudas atskleidžia pagrindinius psichinių – ypač nesąmoningų – reiškinių dėsningumus, remdamasis trimis klasikinėmis psichoanalitinio tyrinėjimo sritimis: riktais, sapnais ir neuroziniais simptomais. „Paskaitose“ išsamiai aptariamos Freudo sukurtos sąvokos, atspindinčios realų psichikos savitumą, be kurių sunku įsivaizduoti šiuolaikinį  mokslą apie psichiką.
Tai iki šiol labiausiai skaitomas psichoanalizės kūrėjo veikalas, svarbus įvadas į S. Freudo mąstymą.

Knygos „Psichoanalizės įvadas. Paskaitos“ apžvalgų po kol kas nėra.


Knygos, panašios į „Psichoanalizės įvadas. Paskaitos“:

Psichoanalizės įvadas. Paskaitos

Sigmund Freud
---
Trečias leidimas
Asta
Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014