Ieškoti

Gedulas ir melancholija. Anapus malonumo principo. Ego ir id

Originalo pavadinimas: Studienausgabe. Band III. Psychologie des Unbewußten
Išleista: 2019
Leidykla: Vaga
Kategorijos: Psichologija
Puslapių skaičius: 168
Skaitė/Skaito/Nori 1/0/2
Turi/Ieško 1/0
Viso vertinimų:1
Dorian de Jandreau  knygą įvertino 
5 iš 5

Šioje knygoje S. Freudas detaliai aiškina savo Ego, ID, Superego, melancholijos, gedulo ir malonumo bei nemalonumo teorijas. Viename skyriuje labai daug pasakojama apie biologiją ir kokį ryšį, atrodo visiškai su žmogumi neturintys nieko bendra, pirmuonys turi su žmogaus potraukiais ir visa psichika. Ir nors Freudo teorijos jau seniai atgyvenusios ir pasenusios, tačiau skaitant imi suvokti, jog dauguma jų iš tikrųjų yra tiesa ir koks sudėtingas mechanizmas yra žmogaus psichika.

APIBENDRINIMAS: Tai tikrai nelengva literatūra ir prie puodelio kavos neverta nė gaišti laiko. Šiai knygai reikia daug laiko ir nusiteikimo, nepaisant, kad ji tokia plonutė.

2019-09-12 17:13

„Gedulas ir melancholija" (1917 m.), „Anapus malonumo principo" ( 1920 m.), „Ego ir Id" (1923 m.) – vėlesnieji S. Freudo traktatai, išreiškiantys galutinai susiformavusį autoriaus požiūrį į žmogaus psichikos struktūrą ir jos funkcionavimą.

Freudas jau abstrakčia virtusią psichologiją vėl grąžino į šią vidinio gyvenimo santalką. Jis pirmą kartą beveik poetiškai didingai atskleidė žmogaus asmenybės dramą, tą deginančią, spaudžiančią sąmoningumo ir nesąmoningumo sumaištį prietemoje, kur menkiausias postūmis duoda vėlių vėliausią atoveiksmį ir kur praeitis su dabartimi susipina į keisčiausius derinius – pasaulį, tikrai pasaulišką siaurame kūno kraujotakos rate...

Knygos „Gedulas ir melancholija. Anapus malonumo principo. Ego ir id“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Gedulas ir melancholija. Anapus malonumo principo. Ego ir id“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014