Ieškoti

Lyrika Plius. Papasakok man eilėraštį…

Išleista: 2019
Leidykla: Alma littera,
Kategorijos: Poezija
Puslapių skaičius: 224
Skaitė/Skaito/Nori 0/1/0
Turi/Ieško 0/0
Viso vertinimų:0

Norite šiai knygai parašyti komentarą? Prisijunkite!

Ar norėtumėte vienoje rinktinėje rasti visus perspektyviausius ir žinomiausius šiuolaikinius lietuvių poetus, jų kūrybą? Šią galimybę suteikia poeto ir rašytojo Kęstučio Navako sudaryta rinktinė "Lyrika Plius. Papasakok man eilėraštį…". Knyga vadinasi "Lyrika Plius", nes poetai atrinko po vieną savo eilėraštį ir Plius parašė jam komentartą. Kas papasakos apie eilėraštį geriau, negu jo autorius. Papasakok man eilėraštį... Šią rinktinę drąsiai galima vadinti "jubiliejinių Atkurtosios Lietuvos metų poetiniu skerspjūviu".

Kiekvienas autorius knygai atrinko po vieną savo eilėraštį, o šalia esantis komentaras - savarankiškas eseistinis tekstas, vizitinė rinktinės „Lyrika plius“ kortelė. Tokios savirefleksijos nerasite niekur kitur. Šios užduoties ėmėsi tiek lietuvių lyrikos grandai Tomas Venclova ir Antanas Gailius, tiek jaunosios kartos atstovai Marius Povilas Elijas Martynenko ir Tomas Petrulis. Moterų poeziją čia atstovauja Agnė Žagrakalytė, Greta Ambrazaitė, Dalia Saukaitytė ir kitos poetės.

Trumpi autorių tekstai nepaaiškins, kas yra poezija, nes tai nepaaiškinama. Tačiau jie nustebins ir intriguos daugelį skaitytojų.

Kęstutis Navakas pabrėžia, kad ši knyga turėtų atsirasti ne tik kiekvieno poezijos mylėtojo bibliotekoje, bet pasiekti ir mokyklas. Joje pakaks informacijos ir mokyklos rašiniams, ir studentų magistrantūros darbams, ir mokytojų bei dėstytojų pamąstymams. Knygoje „Lyrika plius“ visi ras poezijos skaitymo ir atradimo džiaugsmą.

Autorius pabrėžia nepridėjęs rašytojų biobibliografijos, nes tai būtų apsunkinę nuoseklią knygos tėkmę ir sugriovę sumanymo vientisumą. Šiais laikais tai neturi prasmės – visą šią informaciją nesunku pasiekti interneto adresu www.rasytojai.lt.

Rinktinės sudarytojas Kęstutis Navakas – lietuvių poetas, eseistas, literatūros kritikas. Jis laikomas vienu produktyviausių lietuvių autorių, kurio kūryba išversta ir į daugelį užsienio kalbų ir įvertinta Nacionaline kultūros ir meno premija. Dvejojantiems įsigyti knygą rašytojas pataria perskaityti pavardes ant knygos „Lyrika plius“ viršelio – daugiau klausimų tikrai nekils.

"Sudarytojui ši unikali knyga kainavo pusę mėty darbo ir apie du tūkstančius skambučių ar elektroninių laiškų autoriams. Nuovargį ir pastangas su kaupu atpirko rezultatas. Tokio sukrečiamai puikaus rezultato sudarytojas niekaip negalėjo tikėtis, todėl su pasididžiavimu atiduoda antologiją skaitytojams."

Knygos „Lyrika Plius. Papasakok man eilėraštį…“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Lyrika Plius. Papasakok man eilėraštį…“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014