Ieškoti

Neregimieji

Originalo pavadinimas: De Usynlige
Išleista: 2018
Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Kategorijos: Romanas
Puslapių skaičius: 264
Skaitė/Skaito/Nori 23/0/11
Turi/Ieško 8/1
Viso vertinimų:16
Gintarė  knygą įvertino 
5 iš 5

Labai gera knyga mėgstantiems lėtą ir kokybišką tekstą.

2019-05-28 18:29
Palma  knygą įvertino 
5 iš 5

Labai gera knyga,esant progai būtinai perskaitykit

2019-01-22 20:49
Sielos-Sparnai  knygą įvertino 
5 iš 5

Senuosius metus išlydėjau ir naujuosius pasitikau su šia knyga. Norvegų literatūra ir dvasia visada randa atgarsį mano dūšioje. Tas krašto, žmonių niūrumas, toks kietas, stiprus, tamsus, slegiantis tavo vidų lyg itin kampuotų, aštrių ir sunkių akmenų krūva, iš karto užgula mane ir paneria į grynai tik skandinavams būdingą atmosferą nuo pačių pirmų sakinių. Perskaičiau knygą, padėjau ir tylėjau kurį laiką, o mintimis sėdėjau toj saloj, ant skardžio ir siaučiant vėtrai žiūrėjau į jūrą. Gerai parašyta knyga, bet apibūdinti ją tikrai sunku, nes paveikta to žmonių mažakalbumo ir pati kažkaip nutyli, susimąstai. Kažkodėl tokių kūrinių veikėjai man visada asocijuojasi su be proto tvirta vikingų dvasia. Atrodo lyg jie patys iškalti iš tų uolų, tarp kurių gyvena - kietais charakteriais, taupūs žodžiuose ir emocijose, tvirti ir nepalaužiami savo ryžtu gyventi ir išgyventi, nepaisant visų audrų, daužančių tiek jų vidines, tiek išorines uolas... Didžiausią įspūdį visgi paliko vaikai, jų gyvenimai, kasdienybė tokiam niūriam nuo kitų atskirtam plote, lyg kažkokioj kitokioj realybėj su savo dėsniais ir ritmu. Knyga apie gyvenimą ir išgyvenimą, priklausantį nuo to, ką tau duoda ar ką iš tavęs atima gamta ir kiek reikia ryžto, ištvermės nepasiduoti, eiti pirmyn, pačiam kabinantis į gyvenimo akmenis, net jeigu likimas apsiveja tau kojas lyg nesibaizgianti medžio šaknų raizgalynė ir bando tave stabdyti, guldyti, priversti sušnibždėti "Aš daugiau nebegaliu, pasiduodu...". Šitos salos gyventojai nepasidavė, net patys mažiausieji.

2019-01-04 15:50

Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai .
Barioja – gražiausia sala Helgelando pakrantėje. Čia gyvena jos vardu pasivadinusi šeima. Bariojams priklauso viskas: metų laikai, paukščiai ir horizontas. Paprasti, mažakalbiai, atšiaurūs – neregimieji – jie gyvena pagal savo taisykles. Gyvenimą plėšdami iš žemės, traukdami iš jūros, Bariojai įpratę džiaugtis mažais dalykais – jiems mielas gagos pūkų švelnumas, kvapą gniaužia užšalusios jūros keteros, juos džiugina tiesiog medinė kėdė. Bariojų šeimos galva svajoja pastatyti prieplauką, kuri salą sujungtų su žemynu. Tačiau ryšys su išoriniu pasauliu turi savo kainą. Ar neregimiesiems atsiras jame vietos?
„Neregimieji“ sulaukė sėkmės ne tik Norvegijoje, bet ir sukėlė tarptautinį susidomėjimą. Kritikai šį kūrinį vadina didelės meninės įtaigos saga, paprastumo ir skaidrumo šedevru. Tokių knygų – reta. Jos istorija tokia neskubri ir kupina rupios išminties, kad prasmingai suskamba ir menkiausia detalė.
Roy Jacobsen – vienas garsiausių ir įdomiausių šiuolaikinių norvegų rašytojų, apdovanotas daugeliu literatūros premijų, tarp jų – prestižine Norvegijos kritikų premija.

Knygos „Neregimieji“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Neregimieji“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014