Ieškoti

Dieviškasis vėjas

Originalo pavadinimas: The Divine Wind
Išleista: 2019
Leidykla: Briedis
Kategorijos: Istorija
Serija: II pasaulinis karas
Puslapių skaičius: 336
Skaitė/Skaito/Nori 1/0/3
Turi/Ieško 0/0
Viso vertinimų:1
Milda  knygą įvertino 
4 iš 5

Kažkokia mistika apėmė skaitant. Sunku įsivaizduoti kaip žmonės su tokiu užsidegimu patys žengia į mirtį. Knyga tikrai patiko.

2019-10-25 15:38

Antrojo pasaulinio karo metais Japonijoje užgimusi kamikadzių taktika dažnai vertinama kaip neturinti precedento karybos istorijoje. Šimtai jaunų pilotų stodavo į suburtus specialiųjų atakų padalinius, išeidavo trumpą parengties kursą ir skrisdavo vykdyti užduoties, iš kurios nebūdavo įmanoma grįžti. Jie taranuodavo amerikiečių lėktuvnešius, kreiserius ir minininkus, buvo įsitikinę, kad šlovingai žūva už savo Imperatorių ir Amžinąją Rytų imperiją. Kokios priežastys sąlygojo kamikadzių fenomeno atsiradimą?
Apie tai knygoje “Dieviškasis vėjas” pasakoja Japonijos jūrų laivyno aviacijos karininkai Rikihei Inogučis ir Tadašis Nakadžima. Autoriai dalinasi prisiminimais apie pirmųjų savanorių mirtininkų verbavimą, jų nuotaiką, tikėjimą ir gyvenimo sąlygas. Skaitydami sužinosite apie kamikadzių veiksmų rezultatus ir padarytą žalą priešo laivynui. Knygos
puslapiuose nutapytas išraiškingas kamikadzių tėvu vadinamo viceadmirolo T. Onišio portretas, pateikiami paskutiniai mirtininkų laiškai artimiesiems.
Be japonų autorių R. Inogučio ir T. Nakadžimos, prie knygos rengimo prisidėjo JAV karinių jūrų pajėgų kapitonas Rogeris Pineau. Jis parengė tekstus leidybai ir parašė daugelį komentarų.

Japonų kamikadzės per II pasaulinį karą

Knygos „Dieviškasis vėjas“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Dieviškasis vėjas“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014