Ieškoti

Vilniaus pokeris

Išleista: 2016
Leidykla: Tyto alba
Puslapių skaičius: 528
Skaitė/Skaito/Nori 2/0/1
Turi/Ieško 1/0
Viso vertinimų:51
Vytautas  knygą įvertino 
5 iš 5

Viena iš geriausių mano perskaitytų knygų. Trys viename - Orvelas, Kundera, Sorokinas.

2018-04-18 11:49

O aš septynias

2012-03-08 19:54

Jei galėčiau,duočiau šešias žvaigždutes iš penkių galimų ; )

2011-10-13 22:01

„Vilniaus pokeris“ drąsiai ir atvirai tyrinėjami skaudūs Lietuvos istorijos bei lietuviškos dvasios dalykai. Autentiški įvykiai čia pinasi su neįtikimais, tarpais pasakojimas perauga į visišką fantasmagoriją, padiktuotą įaudrintos personažų psichikos. Tokiu rafinuotu būdu autorius stengiasi pavaizduoti Vilnių kaip ištisą pasaulį, realus Vilnius čia pasirodo kaip miestas vaiduoklis, miestas sapnas. Tą pačią tragišką istoriją keturi personažai pasakoja kiekvienas kitaip, vidiniuose monologuose skiriasi ne tik įvykių interpretacija – netgi patys įvykiai kiekviename pasakojime skirtingi, neretai prieštaringi ar išvis nesuderinami.

***

Anuomet linksmai stebėjau, kaip „Vilniaus pokeris“ jaukia visus lig tol galiojusius lietuvių literatūros kriterijus bei standartus. O dar linksmiau stebėjau dėl tos knygos kilusį tamsybininkų bei davatkų siautulį.

***

Iš esmės prozininkas privalo dirbti nuobodžiai kaip koks sargas. Minutė po minutės, valanda po valandos (...). Aš esu iš tų žmonių, kurie sako atvirai, kad rašo ne jie. Rašau ne aš, kažkas rašo manimi.

Ričardas Gavelis

Ričardas Gavelis (1950–2002) – vienas ryškiausių postmodernizmo atstovų Lietuvoje. Prozininkas, dramaturgas, publicistas ir fizikas. Daugiau nei prieš dvidešimt metų išleistas „Vilniaus pokeris“ sukėlė tikrą sprogimą homo sovieticus, bevirstančio laisvu žmogumi, sąmonėje. Tai neabejotinai žymiausias Ričardo Gavelio kūrinys. 2009 m. „Vilniaus pokeris“ išverstas į anglų kalbą ir išleistas JAV, kur sulaukė pripažinimo ir pateko į 25 geriausių verstinių metų knygų sąrašą. Šis, jau ketvirtasis, leidimas gerokai pasikeitusioje Lietuvoje liudija knygos ilgaamžiškumą ir kviečia iš naujo ją atrasti, perskaityti ir permąstyti.

Knygos „Vilniaus pokeris“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Vilniaus pokeris“.

Kiti „Vilniaus pokeris“ leidimai:

Vilniaus pokeris

Ričardas Gavelis
Tyto alba 2000

Vilniaus pokeris

Ričardas Gavelis
Tyto alba 2011

Vilniaus pokeris

Ričardas Gavelis
Vaga 1989
Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014