Ieškoti

Stebuklas

Originalo pavadinimas: Wonder
Išleista: 2017
Leidykla: Alma littera
Kategorijos: Romanas
Puslapių skaičius: 341
Skaitė/Skaito/Nori 1/0/2
Turi/Ieško 1/0
Viso vertinimų:12
Edita  knygą įvertino 
5 iš 5

Knyga mokanti gerumo. Knyga parodanti žmogaus (vaiko, tėvų) dvasinę stiprybę, išmokinanti suprasti ir vertinti bei gerbti vieni kitus. Knyga virtusi filmu, geru filmu. Ir tai R.J. Palacio "Stebuklas".
Gimti ir būti bjaurios išvaizdos ("išsigimėliu" "mutantu") turbūt pats sunkiausias žmogui (juolab vaikui) duotas išbandymas, nes žmogus visad linkęs vertinti išorinį grožį. Tačiau jei tavo vidus spinduliuoja beprotišką vidinį grožį, tu gali įveikti šį barjerą, kaip tą padarė pagrindinis šios knygos herojus Ogastas Pulmanas. Taigi kiekvienas gimęs Dievo valia, įveikia pasaulį.... Ir dar viena labai graži mintis "Jei reikia rinktis tarp teisingumo ir gerumo, pasirink gerumą".

2018-04-20 14:58

Štai ką aš manau: vienintelė priežastis, dėl kurios nesu normalus, yra tai, kad niekas manęs nelaiko normaliu. Manau, vienintelis žmogus pasaulyje, kuris supranta, kad esu toks kaip visi, – aš pats. Beje, aš vardu Ogastas. Nepasakosiu, kaip atrodau. Kad ir ką manytumėt, tikriausiai yra daug baisiau. Dešimtmetis Ogastas Pulmanas niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių. Ir visgi jis yra kitoks negu visi. Nuo gimimo jo veidas buvo daug kartų operuotas. Todėl Ogastas niekada nelankė mokyklos. Bet į penktąją klasę jis turės eiti tikroje mokykloje. Ogastas žino, kad dauguma vaikų jį įskaudina netyčia, todėl galvoja – visiems bus geriau, jei mokykloje jis laikysis atokiau nuo naujųjų bendraklasių ir pasistengs per daug nekristi į akis. Bet ar tai įmanoma, kai taip nori susirasti draugų ir esi toks draugiškas, drąsus, sumanus, geraširdis ir linksmas kaip Ogastas? Šią šiltą, išmintingą ir sąmojingą R. J. Palacio knygą skaitytojai dažnai pavadina stebuklu. Rašytojai ir Ogastui pavyko įrodyti – kai labai nori, gali pasiekti didelių pergalių. Net jei esi vaikas su kitokiu nei visų veidu. „Aš ką tik baigiau skaityti „Stebuklą". Šitą knygą labai rekomenduoju visiems savo draugams. Ji privertė mane pasijusti laimingą ir padėjo suprasti, kaip svarbu būti geram." Josh Hartigan, 12 metų R. J. Palacio (R. Dž. Palasijo) yra amerikiečių rašytoja. Daugiau kaip dvidešimt metų ji piešė iliustracijas kitų rašytojų knygoms, tačiau kartą prie ledų krautuvėlės sutiko labai mielą, linksmą, bet atrodantį kitaip nei visi, berniuką. Šis susitikimas ją įkvėpė parašyti „Stebuklą".

Knygos „Stebuklas“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Stebuklas“.

Kiti „Stebuklas“ leidimai:

Stebuklas

R.J. Palacio
Alma littera 2014
Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014