Ieškoti

Dolce Agonia

Išleista: 2018
Leidykla: Tyto alba
Kategorijos: Grožinė literatūra
Skaitė/Skaito/Nori 8/0/5
Turi/Ieško 2/0
Viso vertinimų:4
Knygą parduoda Katilina
Vėja  knygą įvertino 
5 iš 5

Labai patiko ši knyga, pasakojimo stilius taip pat labai įtraukiantis. Rodos nėra kaži kokio veiksmo, siužeto linijos, bet kiek daug papasakojama, kaip įdomiai aprašomi knygos personažai. Tik viena vakarienė, vienas vakaras draugų rate, bekalbant, bevalgant, begeriant ir vis mintyse sugrįžtant į praeitį, į išgyvenimus, kurie atvedė iki dabartinės būsenos, dabartinių jausmų, dabartinio savęs. Ir skaitytojas lyg koks Dievo sąmokslininkas gauna galimybę pamatyti tų knygos personažų ateitį, kurios šie net nenutuokia.

2018-12-11 13:10

Galiu tik pasakyti, kad smulkių aplinkybių ir netikėtų sutapimų spiečius pavertė šį vakarą poema. Staiga – grožis. Staiga – drama.

Nancy Huston (Nensi Hiuston) – viena garsiausių Kanados rašytojų, daugelio literatūrinių premijų laureatė, penkiolikos romanų ir keturiolikos negrožinės literatūros kūrinių autorė. „Dolce agonia“ – vienuoliktas Nancy Huston romanas.
Ši knyga – emociškai intensyvi ir kupina vidinės įtampos kaip Ingmaro Bergmano filmas. Tai dvylikos senų draugų istorija, papasakota per vieną dieną, šių laikų šeimos gyvenimo pjūvis, parodantis viską – meilę ir mirtį, draugystę ir atstūmimą. Praeities nostalgija, egzistencinės baimės trupinėlis, baimė pasenti, vidurio amžiaus nerimas, dar neišblėsę jausmai buvusiems mylimiesiems… Viskas labai komplikuota, prieraišumas gali čia pat virsti blogai slepiama neapykanta, susitikimo džiaugsmas – liūdesiu ir nerimu. Dar blogiau, kad šį spektaklį režisuoja ne kas kitas, o Dievas; jis sarkastiškai ir iš aukšto žvelgia į žmones, kuriuos pats subūrė prie vieno stalo, kaip negailestingas režisierius, žinantis kiekvieno aktoriaus ateitį ir mirties aplinkybes. Į ją leidžiama pažvelgti ir skaitytojui – taigi mes netikėtai įgyjame aiškiaregystės dovaną. Liūdną ir keistą.
Dvylika senų draugų atkeliauja pas airį rašytoją Šoną į Naująją Angliją Padėkos dienos vakarienei, tačiau sniegas juos įkalina ilgesniam, nei planuota, laikui. Ir vakarienė ima virsti išpažinčių apie sugriautus gyvenimus, iššvaistytą laiką, neišsipildžiusias viltis virtine. Kiekvienas turi ką slėpti, kiekvienas atsineša savo problemas, nerimą ir baimę. Visi pernelyg daug žino vienas apie kitą; įtampa auga…
Tai tragikomiška, psichologinė drama apie vidurio amžiaus krizę, apie mirties baimę, apie bejėgiškumą ir tikėjimą likimu.

Knygos „Dolce Agonia“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Dolce Agonia“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014