Ieškoti

Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija

Išleista: 2018
Leidykla: Baltos lankos
Kategorijos: Atsiminimai
Puslapių skaičius: 349
Skaitė/Skaito/Nori 13/0/7
Turi/Ieško 5/0
Viso vertinimų:9
Ingrida  knygą įvertino 
4 iš 5

Tikra ir skaudi istorija. Mergina Nadia pasakoja savo patirtus išgyvenimus, skausmus, kuomet buvo pagrobta “Islamo valstybės” (nekyla ranka rašyti “žmonių)... Nadia yra jazidė - mažai religijai priklausanti mergina.
Nadios istorija baisi... Sunku buvo skaityti jos patirtus išgyvenimus, taip kaip su ja elgėsi, jos skausmą būti atskirtai nuo šeimos ir nežinoti jų likimo ar išgirsti, kad netekai mylimo žmogaus...
Baisu! Perskaičius šią istoriją labiau supratau, kas ta “Islamo valstybė”...
Vietom buvo sunku įsijausti į istoriją, nes buvo nemažai nežinomų religijų, kas kiek blaškė.
Ar rekomenduoju perskaityti? Taip.

2018-12-12 16:19

Buvusios „Islamo valstybės" sekso vergės ir Nobelio taikos premijos nominantės bei JT geros valios ambasadorės atsiminimai. 2014 metais „Islamo valstybė" užpuolė Nadios Murad gimtąjį jazidų (kurdų religinė mažuma) kaimelį šiaurės Irake ir jos, 21 metų moksleivės, gyvenimas sudužo į šipulius. ISIS kareiviai žudė vyrus, kurie nesutiko atsiversti į islamą, ir moteris, kurios buvo per senos tapti sekso vergėmis. Nadios motiną ir šešis brolius taip pat nužudė, o ji pati buvo išvežta į Mosulą ir, kaip ir tūkstančiai kitų jazidų moterų, parduota į „Islamo valstybės" sekso vergiją. Mergina buvo laikoma nelaisvėje, mušama ir prievartaujama, tačiau galiausiai jai pavyko pabėgti ir išsigelbėti.Nadia nė neįsivaizdavo, kad vieną dieną ji taps žmogaus teisių aktyviste. Ji metė iššūkį visoms etiketėms, kurias jai mėgino klijuoti gyvenimas: našlaitės, prievartos aukos, vergės, pabėgėlės. Vietoje jų ji susikūrė naujas: likusi gyva, jazidų lyderė, moterų užtarėja, Nobelio taikos premijos nominantė, Jungtinių Tautų geros valios ambasadorė, o dabar ir knygos autorė.Nadia ne tik sugebėjo išreikšti savo nuomonę, ji taip pat kalba už kiekvieną jazidą, nukentėjusį nuo genocido, vykdomo Irake, už kiekvieną prievartautą moterį ir už kiekvieną likimo valiai paliktą pabėgėlį. Ši knyga – tai didžiulio žmogaus noro gyventi liudijimas ir meilės laiškas – prarastai šaliai, trapiai bendruomenei ir karo išblaškytai šeimai. „Drąsus Nadios Murad liudijimas yra šiurpus, tačiau labai reikalingas ir svarbus skaitinys... Visi, kurie nori suprasti, ką daro vadinamoji „Islamo valstybė", privalo perskaityti šiuos atsiminimus."Economist „Neapsakomai vertinga knyga. Tai ne tik jazidų genocido liudijimas, bet ir švelni odė gyvenimo būdui, kuris jau sunaikintas."Jewish Journal Nadia Murad – žmogaus teisių aktyvistė, nominuota Nobelio taikos premijai, apdovanota Vaclavo Havelo žmogaus teisių ir Andrejaus Sacharovo premijomis, pirmoji Jungtinių Tautų Prekybos žmonėmis aukų orumo geros valios ambasadorė. Kartu su jazidų teisių organizacija „Yazda" rengia „Islamo valstybės" nusikaltimų medžiagą, kad galėtų šią organizaciją paduoti į Tarptautinį baudžiamąjį teismą. Ji taip pat įkūrė programą „Nadios iniciatyva", kuri skirta genocidą ir prekybą žmonėmis išgyvenusiems padėti. Jenna Krajeski – žurnalistė, kurios reportažai iš Turkijos, Egipto, Irako ir Sirijos publikuojami tokiuose leidiniuose kaip „New Yorker", „Slate", „Nation", „Virginia Quarterly Review" ir kt.

Knygos „Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014