Ieškoti

Prieštaringas iš(si)laisvinimas: lietuvių rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu

Išleista: 2016
Leidykla: Gimtasis žodis
Kategorijos: Monografija
Puslapių skaičius: 240
Skaitė/Skaito/Nori 0/0/0
Turi/Ieško 0/0
Viso vertinimų:0

Norite šiai knygai parašyti komentarą? Prisijunkite!

Tai trečioji ir paskutinė monografijų apie lietuvių rašytojų veiklą tam tikrais politiniais laikotarpiais trilogijos („Didysis apakimas: lietuvių rašytojų kairėjimas XX a. 4-ajame dešimtmetyje", 2010; „Skausmingas praregėjimas: lietuvių rašytojai Antrojo pasaulinio karo metais ir pokariu", 2014.) dalis.

Pirmoje knygos dalyje išsamiai nagrinėjama rašytojų pozicija tautinio atgimimo išvakarėse; antroje dalyje – rašytojų reakcija į prasidėjusius pertvarkymus šalyje; trečioje – Lietuvos SSR rašytojų sąjungos pozicija aptariamų įvykių atžvilgiu; ketvirtoje dalyje pagrindinis dėmesys skiriamas rašytojų dalyvavimui Lietuvos persivarkymo sąjūdžio veikloje; penktoje dalyje atskleidžiama rašytojų pozicija dėl tolesnės Lietuvos ateities; šeštoje dalyje nagrinėjama atskirų rašytojų santykis su komunistų partija, asmeniniai išgyvenimai, lūkesčiai, nusivylimai, jų vertinimas visuomenėje. Knygos pabaigoje pateikiama daug priedų, šaltinių ir literatūros sąrašas, asmenvardžių rodyklė, santrauka anglų kalba.

Knyga parašyta lengvu stiliumi, gausiai iliustruota, todėl skirta ne tik akademinei, bet ir plačiajai visuomenei, besidominčiai netolima savo šalies praeitimi, kurioje iki šiol dėl tyrimų stokos gausu baltų dėmių.

Knygos „Prieštaringas iš(si)laisvinimas: lietuvių rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Prieštaringas iš(si)laisvinimas: lietuvių rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014