Ieškoti

Šiltinė

Originalo pavadinimas: Fever
Išleista: 2020
Leidykla: Baltos lankos
Kategorijos: Grožinė literatūra
Puslapių skaičius: 400
Skaitė/Skaito/Nori 5/1/12
Turi/Ieško 4/1
Viso vertinimų:5
Dorian de Jandreau  knygą įvertino 
4 iš 5

Eilinį vakarą keldamas knyga į Goodreads radau šitą. Kadangi pats turiu medicininį išsilavinimą, tai mane patraukė šios knygos pavadinimas ir perskaičiau aprašymą. Sudomino, nes man patinka knygos apie ligas, mediciną, gydytojus ir t.t. Gavęs pinigų vaikščiojau po knygyną ir sustojęs prie naujienų pagalvojau: „Velniop tuos 15 eur. Nevalgęs pabūsiu savaitę“. Taip šita knyga atsidūrė mano namuose ir baigęs skaityti svarbesnę knygą- griebiau šitą. Skaityti iš tikrųjų gan lengva ir puslapiai skriete skrieja. Tikrai nejaučiau nuobodulio ir neužmigau. O man taip dažnai skaitant nutinka. xD

Taigi... šita istorija apie moterį virėją Niujorke, kuri prievarta išvežama į karantiną, nes pasak gydytojų ji platina šiltinę pati nesirgdama. Na, o kaip žinant tais laikais dar nebuvo išrašyti antibiotikai tad tokios infekcijos kaip šiltinė ar tuberkuliozė nebuvo gydomos ir tai buvo mirties nuosprendis. Tad ji praleido 27 mėnesius izoliuota saloje. Pažeminta. Apšmeižta. Ji buvo smerkiama ne vien dėl ligos, bet ir dėl gyvenimo būdo: nesusituokusi gyveno su savo vaikinu Alfredu, kuris buvo alkoholikas. Tad man asmeniškai tai buvo jautri tema... Kodėl ji taikstėsi su jo alkoholizmu ir tai toleravo? Kodėl jo nepaliko kai buvo laikas tam? Meilė? Prisirišimas? Galbūt. Bet jų santykiai tikrai kažkokie sado-mazo: matyt jai patiko kentėti su tokiu alkoholiku. Beskaitant taip ir norėjosi pasakyti: „Na, mesk tu jį, nebūk kvaila. Kam tau tokio girtuoklio reikia?“ Bet istorija pati pasisuko norima linkme.

Merė buvo itin nepriklausoma ir stipri moteris. Tokio vyriško tipo, o dėl to į ją visi tais laikais kreivai žiūrėdavo ir prikaišiodavo jos būdą. Ji sunkiai dirbo, kad išgyventų, bet išsiaiškinus, kad ji platina šiltinę neteko mėgstamiausio darbo- virti. Tai jai buvo didžiausias smūgis, nes virimas buvo jos aistra. Puikiai ją suprantu, nes pats mirčiau nei negalėčiau gaminti maisto ir juo vaišinti kitus žmones. Taip ji bandė rasti darbą kitose sferose, bet jai nepatiko niekas. Ji tenorėjo gaminti maistą, o Sveikatos departamentas to neleido. Vis netekdama dabų kraustėsi iš vienos vietos į kitą nerasdama nuolatinės vietos.
APIBENDRINIMAS: įdomi istorija, tačiau kiek monotoniška, įdomi mediciniškai kaip tais laikais buvo elgiamasi su pacientais ir lengvai skaitoma.

2020-06-24 22:11

Jie vadino ją Mikrobų Moterimi. Šiltininke Mere.

Bėgdama nuo skurdaus ir nepakeliamai sunkaus gyvenimo Airijoje, Merė Melon atvyksta į Niujorką. Užsispyrusi, ryžtinga ir pasitikinti savo jėgomis, sunkiu darbu ji prasiskina kelią į Niujorko aukštuomenės namus ir netrukus tampa visų gerbiama virėja. Tačiau tarnaudama vis kitiems šeimininkams, Merė nė neįtaria, kad paskui ją driekiasi vidurių šiltinės nešamos mirties šleifas.

Susekta ir įkalinta užkrečiamųjų ligų pacientams skirtoje izoliuotoje saloje, visuomenės akyse Merė – mirtį sėjantis monstras, o gydytojams ji – sensacingas atradimas, kad užkratą platinantis žmogus pats niekada nepasijunta prastai. Ir iš tiesų Merė nesijaučia serganti, todėl medikų ir visuomenės veiksmai jai atrodo neteisingi. Ji negali susitaikyti su nelaisve, slegiančia vienatve ir viešu pažeminimu. Tik ne po to, kai dėl visko teko taip sunkiai kovoti.

Knygos „Šiltinė“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Šiltinė“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014