Ieškoti

Heraklis Nr. 4

Išleista: 2019
Leidykla: BALTO PRINT
Kategorijos: Autobiografija
Puslapių skaičius: 240
Skaitė/Skaito/Nori 18/0/4
Turi/Ieško 1/0
Viso vertinimų:7
Dorian de Jandreau  knygą įvertino 
5 iš 5

Apie šitą knygą sužinojau vieną vakarą kai neturėdamas ką veikti įsijungiau televizorių ir pamačiau laidą su autoriumi, kuris pasakojo ir apie knygą ir apie savo ligą. O man jis vienas mėgstamiausių Lietuvos aktorių. Sužinojęs, kad jis serga ta pačia liga kaip ir aš- nusprendžiau įsigyti jo knygą ir perskaityti. Na... tuomet negalėjau nusipirkti knygos, tad tik dabar ją pagaliau įsigijau ir perskaičiau per dvi dienas. Man tai nebuvo pigus skaitalas prie kavos. Vakare sėdėjau balkone ir negalėjau nuo jos atsitraukti, šiandien ryte net nesikėliau iš lovos ir užbaigiau likusius skyrius.

Tas, kas neserga bipoliniu sutrikimu- niekada nesupras, ką reiškia ši liga. Mariui tikrai pasisekė turėti tokią nuostabią žmoną, kuri jį supranta ir visada yra šalia. Su manim niekas neištveria nė poros valandų... todėl, vietoj to, kad turėjau būti kai kur kitur aną vakarą, bet mane pasiuntė velniop- sėdėjau su šita knyga vienui vienas balkone ir labai puikiai supratau autorių. Atrodo, jog knygą būčiau parašęs aš pats- taip viskas ir yra realybėje. Turbūt tobuliausiai bipolinį sutrikimą apibūdina citata: „Kartais stotelė būdavo dangus, o kartais- bedugnė. Kuo aukštesnis skrydis, tuo skaudesnis lėkimas žemyn. Į patį dugną, o kartais- ir į mirtį.“

Marius apimtas manijos valandų valandas grodavo pianinu, sportuodavo, nemiegodavo ir visi jį gyrė. Ach, kaip aš jį suprantu... Aš taip apimtas manijos nemiegu MĖNESIAIS- rašau, rašau, piešiu, žiūriu filmus, veliuosi į konfliktus su visais kas pasitaiko mano kely, skaitau vieną knygą po kitos, pats nemiegu ir kitiems neduodu miegoti ir visi manęs akim nebenori matyt, darbe dirbu taip, kad man pritrūksta veiklos... o po to vieną dieną nebeatsikeliu iš lovos ir man į viską nusispjaut. Tiksliausiai šitą būseną apibūdina autoriaus citata: „Niekam nepasakojau apie tai, kad labiau už viską noriu mirti.“ O į depresiją įkristi dažniausiai užtenka vieno nedidelio postūmio. „Ir taip- nuolat. Aukštyn žemyn, aukštyn žemyn. Tarsi kokie linksmieji kalneliai.“

Tikrai, ačiū Mariui už nuoširdžią savo gyvenimo istoriją. Ir už drąsą ją paviešinti. Apie šią ligą tikrai mažai yra informacijos lietuvių kalba, o dar mažiau (IŠ VISO NĖRA!) pateiktos pačio žmogaus, kuris su ja gyvena kiekvieną dieną. Man lygiai kaip ir Mariui reikėjo DAUG METŲ, kad suvokčiau kas man negerai, nes manija visada atrodo lyg esi sveikiausias, stipriausias, galingiausias superžmogus pasaulyje ir tavęs niekas negali įveikti, nes tu nemirtingas. Bet tai baigiasi, tu jautiesi, kad esi šūdų šūdas. O tada vėl iš naujo...

2019-07-27 16:07

Kodėl aš parašiau šią knygą? Todėl, kad tyla yra beprasmė. Todėl, kad toks esu ne vienas. Todėl, kad žinau, kaip jaučiasi žmonės, kuriems psichiatras ligos istorijoje įrašo diagnozę. Rašiau, kai skaudėjo, kai gelbėjausi nuo svečių ir balsų savo galvoje, minčių apie savižudybę. Dvasios liga Lietuvoje – vis dar stigma. Taip ir liks, jei tylėsime. Stebėkite save ir kitus – egzistuoja laikas, kai vieni kitiems dar galime padėti.

Marius Repšys, aktorius

-----------

Populiaraus teatro ir kino aktoriaus gyvenimas iš šalies gali būti tobulas: įsimintini vaidmenys, Auksinis scenos kryžius, Sidabrinė gervė, aplodismentai ir gerbėjų dėmesys, graži šeima... Tačiau Marius Repšys pasakoja kiek kitokią istoriją.
Jo Heraklis – tarsi šių dienų pusdievis, kuriam nieko nėra neįmanomo. Trys valandos treniruočių salėje, penkios – mokantis groti, repeticijos septynias dienas per savaitę. Vos kelios valandos poilsio, nes miega tik silpni. O vieną dieną – psichiatrinės palata...
Begalinis užsispyrimas siekiant tobulumo ne visuomet yra geležinė valia. O švytuoklė nuo pakilios būsenos iki visiškos nevilties – nebūtinai natūrali nuotaikų kaita. Tai gali būti ir požymis ligos, kurią ne taip lengva atpažinti. Ir kurios taip dažnai nepastebi net artimieji.
Marius Repšys išmoko pažinti savo ligą ir mokosi su ja gyventi. Jo istorija nudažyta ne tik tamsiomis spalvomis – ji kupina ir smagių nuotykių, ir romantiškų akimirkų, ir kūrybos džiaugsmo.

„Heraklis Nr. 4" yra grožinis kūrinys, tačiau toli gražu ne viskas jame išgalvota ir ne visi sutapimai yra atsitiktiniai.

Knygos „Heraklis Nr. 4“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Heraklis Nr. 4“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014