Ieškoti

Eiti kiaurai sienas

Išleista: 2018
Leidykla: Kitos knygos
Kategorijos: Atsiminimai
Puslapių skaičius: 422
Skaitė/Skaito/Nori 9/0/5
Turi/Ieško 1/0
Viso vertinimų:8
Zita  knygą įvertino 
5 iš 5

Padarė tokį gilų įspūdį, kad ilgam užteks. REKOMENDUOJU.

2019-01-21 11:23

Marina Abramović – viena garsiausių šiuolaikinių menininkių, performansų atlikėjų, prikaustanti milijonų žmonių dėmesį. Charizmatiška, paslaptinga, dramatiška, įkvepianti, nepalenkiama. Savo kūryba ji užmezga gilų ryšį tarp savęs kaip menininkės bei žiūrovo, tyrinėja kūno, proto, galimybes, provokuoja ir žavi jau daugiau nei keturis dešimtmečius.

Atsiminimų knygoje „Eiti kiaurai sienas" menininkė ironiškai, šmaikščiai ir jautriai pasakoja apie nepaprastą savo karjerą, kuriai būdingas bekompromisis pavojaus, baimės, skausmo ir išsekimo ribų peržengimas – dėl emocinių ir dvasinių transformacijų. Šią knygą galima laikyti dar vienu gyvu ir stipriu performansu, atliktu su niekuo nepalyginamo veikėjo – ypatingo M. Abramović gyvenimo.

M. Abramović atvirai kalba apie kūną. Nepripažįsta aukos vaidmens net ir pasakodama apie savo nesėkmes, nepavykusius projektus. Čia nėra ir panašiose biografijose neretai pasitaikančio menininkės-moters dualizmo, kai pasakojama apie tai, ko menininkei teko atsisakyti dėl kūrybos. Pačiai Abramović kūryba yra aukščiau visko, ji – viena pirmųjų menininkių, nusprendusių neatskirti meno ir gyvenimo.

Knyga „Eiti kiaurai sienas" – ne tik energingos menininkės, kuriančios naujas meno sritis, kūrybos istorija, bet ir viena atviriausių, apmąstymų sukeliančių autobiografijų. Marina Abramović tampa įkvėpimo šaltiniu įvairių sričių menininkams iš viso pasaulio – daug jų prisipažįsta sekantys menininkės kūrybos principais.

„Patyriau absoliučią laisvę – jutau, kad mano kūnas neturi ribų, kad nėra sienų, ir skausmas nesvarbu, ir apskritai niekas nesvarbu, – mane tai svaigino.“

Knygos „Eiti kiaurai sienas“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Eiti kiaurai sienas“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014