Ieškoti

Vandens istorija

Išleista: 2018
Leidykla: Tyto alba
Skaitė/Skaito/Nori 6/1/8
Turi/Ieško 2/0
Viso vertinimų:5
Sielos-Sparnai  knygą įvertino 
3 iš 5

Labai daug tikėjausi iš šios knygos dėl dviejų priežasčių: pirma dėl pačios temos, aktualios ir pakankamai grėsmingos, apie kurią vengia kalbėti didžioji dalis pasaulio, nors puikiai mato patys kas darosi su gamta, kurią pats žmogus ir sunaikino - globalinis atšilimas; antra - stiprus įspūdis likęs po pirmos šios autorės skaitytos knygos "Bičių istorija", kurią prisimenu iki šiol. Ir teko visgi nusivilt. Visiškai nepatiko, neužkabino, nesujaudino ir baigėsi taip, lyg mašinai kuras, nepasiekus to galutinio tikslo. Erzino labai vienas veikėjas vyras savo elgesiu, pasiteisinimais, mąstymu ir zyzimu, kaip kokia įkyri musė, zvimbianti tau be tikslo į ausį.

2019-02-09 10:53

Kol turėjome vandens, viskas buvo gerai.

Maja Lunde (g. 1975 m.) – norvegų scenaristė, knygų vaikams ir jaunimui autorė. „Bičių istorija" – pirmoji jos knyga suaugusiems, tučtuojau pavergusi skaitytojus ir tapusi pasauliniu bestseleriu. Pasakojimas apie bičių dingimą tapo pirmuoju iš Majos Lundes suplanuoto kvarteto. Antroji knyga „Vandens istorija" – apie elementą, reikalingą mums visiems kaip gyvybė.

Norvegija, 2017-tieji. Signei septyniasdešimt. Visą gyvenimą ji kovojo už ledynų išsaugojimą, tačiau ką gali vienas žmogus prieš galingą industriją, parduodančią jos gimtųjų kalnų ledą pietų šalims? Vis dėlto ji labai atkakli: atšiauri, vieniša moteris leidžiasi į kelionę savo burine jachta. Ji nori pasiekti Prancūzijos krantus. Jachtoje – nepaprastas krovinys, turintis išgelbėti pasaulį.

Prancūzija, 2041-ieji. Europa dūsta nuo karščio, išsekę žmonės palieka išdžiūvusius miestus. Naujieji pabėgėliai reikalauja nebe teisių ir laisvių, ieško nebe politinio prieglobsčio, jiems reikia vienintelio dalyko – vandens. Jie bėga į šiaurę. Kaip ir Davidas su dukrele Lou – palikę degančius namus juodu suranda pabėgėlių stovyklą. Ten laukia Davido žmonos Anos su kūdikiu. Laukimas alkanas ir kankinantis; žmonės pasiruošę perkąsti vieni kitiems gerkles dėl maisto kąsnio ir ypač – dėl vandens. Tačiau Davidas su Lou pilni vilties. Jie turi sulaukti Anos. Lietaus. Ir tada išdžiūvusiame sode suranda... laivą. Signės laivą.

Majai Lundei vanduo – visos gyvybės pagrindas ir romano veikėjus jungianti gija. „Vandens istorija" –du susipynę pasakojimai apie katastrofą, kuri gali tapti netolima ateitimi, romanas–distopija, romanas–perspėjimas. Knyga apie meilę ir viltį išsigelbėti.

Knygos „Vandens istorija“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Vandens istorija“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014