Ieškoti

Barbarų žemynas

Originalo pavadinimas: Savage continent
Išleista: 2019
Leidykla: Briedis
Serija: II pasaulinis karas
Puslapių skaičius: 424
Skaitė/Skaito/Nori 1/0/5
Turi/Ieško 0/0
Viso vertinimų:1
Milda  knygą įvertino 
3 iš 5

Knygoje daug sukrečiančių istorinių faktų. Antroji knygos pusė pasirodė kiek sausoka, jau sunkiau buvo orientuotis kas kur, bet visumoje patiko. Iki šios knygos net neįsivaizdavau, kas vyko po Antrojo pasaulinio karo, tiksliau, kad buvo taip baisu :-(

2019-10-25 15:51

Antrasis pasaulinis karas baigėsi 1945-aisiais, tačiau neramumai Europoje tęsėsi dar gerą dešimtmetį. Britų istorikas Keithas Lowe'as šioje knygoje pasakoja apie laikotarpį nuo karo pabaigos iki kol galiausiai į senąjį žemyną grįžo stabilumas.

Po Antrojo pasaulinio karo Europa buvo suniokota: sugriauti miestai, žlugusi ekonomika, gyventojai – ties bado riba. Žemynas vėl pajuto siaubingą žiaurumo proveržį. Sąjungininkų kareiviai negailestingai elgėsi su nugalėtų šalių civiliais gyventojais. Vokiečiai, ypač nacių partijos nariai, buvo kankinami ir žudomi, moterys prievartaujamos. Pasipriešinimo judėjimų kovotojai be skrupulų atsikratydavo kolaborantais. Etniniai valymai, pilietiniai karai ir žmogžudystės pokario Europoje buvo įprasti, o partizaninis karas sovietų okupuotose valstybėse truko dar gana ilgai.

„Barbarų žemynas" – sukrečiantis pokario savivalės ir teroro laikotarpio paveikslas.

Europa po II pasaulinio karo

Knygos „Barbarų žemynas“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Barbarų žemynas“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014