Ieškoti

Mano sesers globėjas

Išleista: 2007
Leidykla: Alma littera
Kategorijos: Romanas
Puslapių skaičius: 408
Skaitė/Skaito/Nori 332/2/76
Turi/Ieško 116/5
Viso vertinimų:208
Miglė  knygą įvertino 
4 iš 5

Kartais šypseną, o kartais skausmą kelianti istorija.
Būtent knygos siužetas - labai stiprus. Netikėtas. Ir nors šeimos santykių tema dažnai paliečiama knygose, tačiau čia - visiškai kitu kampu.
Veikėjai - ne blankūs, savotiški, turintys savo charakterius.

Vienintelis minusas - pati istorija per ilgai užsitęsė. Tie patys veiksmai ligoninėj, teismo salėj kalbama apie tą patį...Viską buvo galima pabaigti ir anksčiau

2016-08-18 20:36
Nebeegzistuojantis vartotojas

Prisidėsiu prie tų skaičiusiųjų, kuriuos labai nustebino ir kiek sukrėtė istorijos pabaiga. (Filmą mačiau dar prieš imdama skaityti knygą, todėl Anos, ne Keit mirtis labai nustebino.) Bendrai paėmus labai patiko autorės mokėjimas žaisti žodžiais. Būtent knygos žodynas man buvo tikra atgaiva širdžiai. Taip pat labai patiko tai, kad buvo rašoma visų knygos herojų asmenimis. Tai tarytum leido dar geriau suvokti jų būsenas ir jausmus. Labiausiai sužavėjęs personažas, turbūt, buvo Brajanas. Jis visoje šitoje chaotiškoje istorijoje buvo tarytum ramybės uostas. Ana pasirodė komplikuočiausias personažas, nes tik pačioje istorijos pabaigoje supratau tikrąją ieškinio iškėlimo priežastį (kai ji pati tai pasakė). Tačiau tuo pat metu mergaitės įžvalgos ir sielos skausmai, kurie tikrai nebuvo panašūs į trylikametės mergaitės apmąstymus, labai stebino ir vienaip ar kitaip sukirbindavo kažką giliai viduje. Bent jau trumpam.

2013-06-10 14:00

labai netikėta pabaiga, aktuali problema, tėvų vaikų santykiai..man tik pavadinimas kažkaip su tekstu nesisieja :/ patiko

2013-06-05 11:17
Elena  knygą įvertino 
5 iš 5

Žinomiausios Amerikos rašytojų - Jodi Picoult - pats geriausias romanas, jautriai paliečiantis šeimos santykius. Išmintingas, taktiškas, jautrus romanas.

2013-03-21 12:43
Kristina  knygą įvertino 
5 iš 5

Labai patiko. Iš pradžių žiūrėjau filmą - jis kažkaip nesukrėtė, per daug nesudomino. Tada nusprendžiau perskaityti knygą - patiko labai, ne gana to, ir pabaiga skyrėsi nuo filmo. Vėliau perskaičiau knygą ir originalo kalba. Knyga tikrai verta dėmesio. Tačiau nemanau, jog filmą buvo verta kurti. Pagal knygą, man jis pasirodė neišbaigtas.

2013-02-14 11:37
Kristina  knygą įvertino 
4 iš 5

O aš verkiau praktiškai visą knygą, jau nekalbant apie pabaigą. Aprašyta situacija tokia nežmoniška, nenormali, neįmanoma.. Keista, kaip mes sveiki žmonės gyvenam paskendę savo smulkiuose kasdieninėse problemose ir nežinom kokios tragedijos vyksta šalia. Deja, bet Santariškių vaikų hemotologijos skyrius pilnas vaikų. Knyga parašyta gerai, gal tik pabaiga paliko kažkokį nemalonų prieskonį, mano nuomone, buvo persistengta siekiant nustebinti skaitytoją.

2013-02-07 11:18
Nebeegzistuojantis vartotojas

Gavau šią knygą dovanų. Tai buvo pirma mano skaityta Jodi Picoult knyga. Kai skaičiau paskutinius puslapius verkiau taip, kad ašaros ritos kaip pupos. Puiki tema. Puikiai aprašyti visų veikėjų jausmai susidūrus su tokia problema. Manau, kad knygoje niekas neperspausta, nes iš tikro reikia tai patirti, susidurti su šia liga ir suprasi, koks bejėgis esi, kaip emociškai tai paveikia sergantyjį ir jį supančius artimuosius.

2012-03-14 09:24
Indre  knygą įvertino 
1 iš 5

Paėmiau ją į rankas tik dėlto, kad girdėjau daug rekomendacijų, kad labai gera knyga, deja...visiškai nusivyliau. Iki galo perskaičiau tik dėl vienos priežasties, kad nebereikėtų daugiau gyvenime prie jos sugrįžti. Skaitant jaučiausi lyg autorė persistengė išspausti sentimentalų tekstą, todėl tai nesuvirpino jokių jausmų. Ir pati knygos pabaiga buvo ganėtinai nuspėjama.

2011-12-06 15:24
ENORCA  knygą įvertino 
5 iš 5

Puiki knyga. Viena iš tokių, kurias skaitydamas nuolatos svarstai, kaip pats pasielgtum tam tikrose situacijose...

2011-08-10 13:32
Rima  knygą įvertino 
5 iš 5

Puiki knyga, verta paskaityti :)

2011-06-21 16:36

Viena žinomiausių Amerikos rašytojų – Jodi Picoult – kritikų ir skaitytojų labiausiai vertinama už sugebėjimą atskleisti žmonių jausmus.

„Mano sesers globėjas“ – istorija apie šeimą, blaškomą prieštaringų poreikių, apie aistringą meilę, triumfuojančią prieš žmogiškąjį silpnumą.

Ką reiškia būti gerais tėvais, gera seserimi, geru žmogumi? Ar teisinga daryti viską, kad išgelbėtum vaiko gyvybę, nors tai pažeidžia kito žmogaus teises? Ar verta stengtis suvokti kas esi, jei šios pastangos atveda prie konflikto su savimi? Klausyti savo širdies balso ar kitų patarimų?

Romane kontroversiško realaus gyvenimo problemas Jodi Picoult gvildena išmintingai, taktiškai ir jautriai.

Knygos „Mano sesers globėjas“ apžvalgų po kol kas nėra.


Knygos, panašios į „Mano sesers globėjas“:

Mano sesers globėjas

Jodi Picoult
---
Kitas leidimas
Kastytė
Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014