Ieškoti

Pakirstas balandis

Originalo pavadinimas: Avril Brisé
Išleista: 2007
Leidykla: Tyto alba
Kategorijos: Romanas
Puslapių skaičius: 199
Skaitė/Skaito/Nori 9/1/13
Turi/Ieško 8/1
Viso vertinimų:8
Knygą už 6,00 Lt parduoda Jurga
Jurga  knygą įvertino 
4 iš 5

Visai patiko. Truputį kraupoka kai kur, bet praplečia akiratį. Sužinai, kad neįtikėtini dalykai pasaulyje vyksta, ir kaip kartais tradicijos yra baisiau už karą.

2012-03-27 17:36
Ingėnas  knygą įvertino 
5 iš 5

Žiauri knyga su melancholijos atspindžiu... Pagoglinau, tai pasirodo, kraujo kerštas vis dar gyvas reiškinys ( būdingas tik šiaurinei, kalnuotajai Albanijos daliai). Knyga mane sukrėtė...

2011-07-05 08:04
daite  knygą įvertino 
3 iš 5

Knyga daugiau sakyčiau pažintinė, apie albanų taisyklių rinkinį Kanuną, kraujo kerštą ir kitus su juo susijusius dalykus.
Nors knyga nėra labai stipri, bet savotiškai įtraukia, susieja gyvenimą ir mirtį, o ta mirtis, pasak Kanuno, tampa tauri ir net garbinga.
Įdomumo dėlei verta paskaityti.

2008 birželis

2010-02-11 13:42
Donatas Remeika  knygą įvertino 
5 iš 5

Baisūs tie Kanuno įstatymai. Išsižudo žmonės patys dažnai nesuprasdami prasmės, bet taip turi būti.
Knyga labai gera!

2009-08-19 06:21

- Mes artėjame prie tamsybių zonos, - kalbėjo jis lyg pačiam sau, - prie tos vietos, už kurios viršesni mirties, o ne gyvenimo įstatymai. Ismailas Kadare (g. 1936 m.) - žymiausias ir plačiausią tarptautinį pripažinimą pelnęs albanų rašytojas, daugelio kiteratūros premijų laureatas, įvairių akademijų garbės narys, Prancūzijos Garbės legiono ordino kavalierius; jo knygos išverstos į daugiau nei trisdešimt kalbų. Užaugęs Albanijoje viešpataujant pokario komunistiniam režiimui, jis suebėjo susikurti savitą išgyvneimo strategiją ir tapti pasaulinio garso literatūros įžymybe. Dėl nepalankiai susiklosčiusių politinių aplinkybių, 1991 m. rašytojas paprašė politinio prieglobsčio Prancūzijoje. Šiuo metu gyvena Tiranoje ir Paryžiuje. Naujasis Ismailo Kadare romanas "Pakirstas balandis" skirtas senajai rūsčiai ir negailestingai Albanijai. Prakeiktuosiuose kalnuose retai išsimėčiusiuose kaimeliuose gyvena senajai papročių teisei - Kanunui besąlygiškai paklūstantys žmonės. Nežinantis pasigailėjimo Kanunas reguliuoja kiekvieną gyvenimo situaciją; gyvenimo, kuriame svarbiausia - garbė, svečio saugumas ir kraujas. Varganuose anmuose tvyro baimė ir paklusnumas visagaliam kraujo keršto įstatymui. Žmonės karta po kartos žudo vieni kitus pagal visas Kanuno taisykles, ir nėra nė dienos be mirties. Jaunasis Giorgas privalo atlikti savo pareigą - nušauti Kriekikių giminės vyrą. Po įvykdyto keršto jis turi trisdešimt dienų laisvės, o paskui priverstinis žmogžudys pats taps auka. Trisdešimt balandžio mėnesio dienų, kuriose telpa viskas: ne savo noru įvykdyta žmogžudystė, paklusnumas ir nebylus protestas prieš aklą Kanuno įstatymo galią, užgimsianti meilė gražuolei iš žemumų, su savo vyru rašytoju povestuvinei kelionei pasirinkusiems atšiaurius Albanijos kalnus, atšiaurūs aklini atsiskyrėlių bokštai ir kraujas.

Knygos „Pakirstas balandis“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Pakirstas balandis“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014