Ieškoti

Reanimacijos palata

Išleista: 2010
Leidykla: Tyto alba
Kategorijos: Romanas
Puslapių skaičius: 284
Skaitė/Skaito/Nori 14/0/15
Turi/Ieško 6/1
Viso vertinimų:9
Eglė  knygą įvertino 
2 iš 5

labai jau nuobodi, perskaičiau per kelis kartus tik ;)

2014-03-05 16:31

Knyga tikrai prajuokino ir suteikė gerų emocijų, nors atrodytų ir vieta ne pati maloniausia, ir atmosfera joje turėtų būti ne tokia jau ir smagi. Tačiau, dėka išskirtinių knygos veikėjų, net tokioje vietoje kaip ligoninė ir reanimacijos palata nutinka tiek linksmų, kurioziškų, juokingų nutikimų, kad negali nesišypsoti. Žinoma, nei pati mirtis, nei rimtos ligos, tokios kaip vėžys, ar tikrai sunkiai sergantys žmonės, nėra jokiu būdu juokingi, bet autorė kažkaip sugeba išvengti viso su šiais dalykais susijusio liūdesio, rimties ir pesimizmo ir sukuria šviesią atmosferą, kur atrodo nei tos šviesos ar bent kokio optimizmo neturėtų būti nė kvapo. Šią knygą išskirtine padaro būtent jos "gyventojai" su savo charakteriais, išskirtiniais bruožais, savo atrodytų paprastučiais gyvenimais ir niekuo neišsiskiriančia kasdienybe. Bet taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio. Gera, smagaus jumoro pilna knyga.

2012-03-15 15:25
Abelo  knygą įvertino 
4 iš 5

Geros lietuviškos dvasios kupina knyga :) apie mažą miestelį ir jo gyventojus, kurie labai realiai pavaizduoti, ir dar apkaišyti subtiliu humoru :)

2012-01-13 11:41

Irma Randakevičienė – teisininkė, mokslininkė, išleidusi teisinių knygų.

Vienas anksčiausių jos vaikystės prisiminimų – burokėlių sriuba, įpilta į metalinį indelį Anykščių ligoninėje, kurioje dirbo mama. Čia pirmą kartą pamatytas ir kenčiančio dėl ligos žmogaus skausmas.

Debiutiniame autorės romane veiksmas vyksta rajoninio miesto ligoninės reanimacijos palatoje. Reanimacijos palata – tai slenkstis iš šio pasaulio į Anapilį, ir kuo tas slenkstis arčiau, tuo gyvybės šviesa spindi ryškiau.

Reanimacijos palata – pati skaudžiausia ligoninės vieta. Čia guldomi žmonės, ištikti insulto, infarkto, komos, sergantys paskutinių stadijų vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis. Knygoje aprašomi reanimacijoje gulinčių pacientų išgyvenimai, dirbančių medikų rūpesčiai. Ligoninės kasdienybėje netrūksta tragikomiškų situacijų, jų apstu ir knygoje. Juolab kad pagrindiniai romano herojai – spalvingos asmenybės. Jiems atsidūrus reanimacijoje, veiksmas rutuliojasi persikeldamas ir už palatos ribų į miestelį.
Iš nuošalaus vienkiemio į ligoninę atvežta močiutė, po daugelio metų nuprausta, pasijunta visiškai pasveikusi ir patyrusi vandens gydomąją galią. Kito personažo gyvenimą pakeičia įsigytas protingas gyvulys – karvė. Knygoje sutiksime ir savanorį gedulo namų „komendantą“, ir aukštą kilmę liudijančius popierius turintį bajorą, čia bus ir vestuvių, ir krikštynų, ir artėjančių laidotuvių. Įvykiai romane prasideda ankstyvą pavasarį, apsuka metų ratą – ir gyvenimas tęsiasi net reanimacijos palatoje...

 

Knygos „Reanimacijos palata“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Reanimacijos palata“.

Apie knygą rašo:

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014