Ieškoti

RAUPSUOTOJI

Originalo pavadinimas: Trędowata
Išleista: 2020
Leidykla: Obuolys
Kategorijos: Grožinė literatūra
Puslapių skaičius: 688
Skaitė/Skaito/Nori 2/1/2
Turi/Ieško 1/0
Viso vertinimų:2

Norite šiai knygai parašyti komentarą? Prisijunkite!

Nusivylusi mylimuoju Stefanija pasiryžta iš esmės pakeisti savo gyvenimą – išvyksta iš tėvų namų ir susiranda mokytojos darbą baronienės Elzonovskos dvare. Apsupta prabangos ir aukštuomenės atstovų jauna mokytoja greitai pamiršta nelaimingą meilę...

Tačiau galbūt jos širdies žaizdos taip greitai užgijo dėl to, kad dvare dažnai lankosi jaunasis paveldėtojas Valdemaras? Įžūlus jaunas vyras nepraleidžia progos Stefanijos paerzinti, o jos priešiškumas jo atžvilgiu tik dar labiau kursto vyro susidomėjimą.

Pamažu tarp skirtingų luomų atstovų – mokytojos ir turtų paveldėtojo – įsiplieskia aistringa meilė. Tik ar pavyks įsimylėjėliams pasipriešinti tvirtoms kaip plienas visuomenės normoms ir negailestingoms aukštuomenės tradicijoms?

Lenkų rašytojos Helenos Mniszek romanas „RAUPSUOTOJI“ iš karto sulaukė didžiulio pasisekimo vos tik buvo išleistas 1909 m. Jis tapo tikru tarpukario bestseleriu Lenkijoje, kurio tūkstančiai parduodama iki šių dienų, buvo sparčiai verčiamas į užsienio kalbas, 3 kartus buvo ekranizuotas.

ĮDOMU: manoma kad autorės herojės Stefanijos Rudeckos prototipu buvo grafų Tiškevičių guvernantė Marija Fayard. Helena Mniszek, vasarodama Lietuvos pajūryje, pradėjo rašyti romaną, kurio siužetą įkvėpė tikra istorija, įvykusi grafų Tiškevičių Kretingos ir Palangos dvaruose – jauną guvernantę įsimylėjo didikas ir ketino ją vesti visiškai nepaisydamas tuometinių luominių barjerų...

Knygos „RAUPSUOTOJI“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „RAUPSUOTOJI“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014