Ieškoti

Gyvenimas be pabaigos

Išleista: 2018
Leidykla: Tyto alba
Puslapių skaičius: 295
Skaitė/Skaito/Nori 2/0/3
Turi/Ieško 0/0
Viso vertinimų:2
Jurgita  knygą įvertino 
2 iš 5

Frederikas svajoja gyventi kelis šimtus metų ir daro viską, kad prailgintų savo gyvenimą: organizmo valymas, kraujo perpylimas ir kt. Bet likimo ironija, perpiltame kraujyje buvo kažkas sugedusio ir netikėta mirtis. "Mirtis primena sulėtintą lietų, nusileidimą į vandens gelmes be skafandro. Iš knygos tikėjausi kažko daugiau. Čia pateikta daug mokslinių, tik daktarams (gal dar chemikams) suprantamų terminų. Labiausiai patiko knygos pabaiga, kai pagaliau suvokiamas gyvenimo tikslas. Knygos moralas: "Mirtis yra liūdna, bet nemirtis - dar blogiau".

2019-04-07 10:11

Asmeniškai aš visai nesuinteresuotas mirti. Negana to: mirtis manęs nepalies. Šis pasakojimas yra apie tai, ko ėmiausi, kad nemirčiau taip kvailai kaip kiti. Nėra nė kalbos numirti nesipriešinant. Mirtis – tinginių reikalas, tik fatalistai tiki jos neišvengiamumu.

Gerai įsidėmėkit šią tikrovę: jūs mirsite todėl, kad pasidavėte. Mirsite jūs, o aš ne.

Frédéric Beigbeder (Frederikas Beigbederis, g. 1965) – vienas žinomiausių šiuolaikinių prancūzų rašytojų, televizijos, spaudos, reklamos, naktinių klubų žvaigždė. Lietuvių kalba 2002 m. pasirodęs jo romanas „Meilė trunka trejus metus“ iškart tapo perkamiausia knyga, o knygos pavadinimas – visuomenėje tvirtai įsišaknijusia teze.
Tačiau dabar viskas pasikeitė. Buvęs barų liūtas – ne tik pavyzdingas sutuoktinis, bet ir rūpestingas dviejų dukterų tėvas, besistengiantis joms duoti visa, ko tik jos užsigeidžia. Net ir amžiną gyvenimą. Nes viskas prasidėjo nuo dešimtmetei dukrai staiga duoto pažado, kad „nuo šios minutės niekas niekada nemirs“. Sulaukęs penkiasdešimties, gyvenimą iš visų jėgų švaistęs autorius apie mirtį ima galvoti nuolat – ir vis labiau jos bijoti. Išeitis? Niekada nemirti. Kaip tai padaryti?
Frédéric Beigbeder leidžiasi į kelionę po naujausius mokslo atradimus, progresyviausias medicinos klinikas, įsiveržia į talentingiausių biologų ir genetikų laboratorijas tam, kad sužinotų, kaip gyventi amžinai. Prisipažinkite, juk ir jūs jau ėmėte maniakiškai rūpintis sveikata, mityba ir dienos režimu? Naktinį klubą pakeitėte sporto klubu? Visa tai daro ir autorius, kiekvieną sekundę nepamiršdamas pasijuokti iš savęs. Įžūliai ir ironiškai jis piešia savo kartos, bailiai drebančios mirties akivaizdoje ir ieškančios nemirtingumo, portretą.

Knygos „Gyvenimas be pabaigos“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Gyvenimas be pabaigos“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014