Ieškoti

Kroatija, Juodkalnija ; Tranzitu per Serbiją, Kosovą: informacija ir patarimai keliautojui

Išleista: 2017
Leidykla: Fortus Vita
Kategorijos: Kelionės
Puslapių skaičius: 160
Skaitė/Skaito/Nori 0/0/1
Turi/Ieško 1/0
Viso vertinimų:0

Norite šiai knygai parašyti komentarą? Prisijunkite!

Septynias vasaras praleidau Balkanuose. Tai - prieštaringas kraštas. Net jo pavadinimas. Turkai Balkanlar vardu vadino kalnus, stūksančius dabartinės Bulgarijos žemėse. Vėliau jie išplėtė šią sąvoką, pavadindami Balkanais visas savo europines teritorijas. Turbūt dėl turkiškos kilmės slovėnams nepatinka šis žodis: jie sakosi gyveną ne Balkanuose, o Pietų Europoje. Balkanų tautų kalboms turkai paliko daug savų žodžių. Ir ne tik žodžių. Štai bosniai su nostalgija kalba apie turkų valdymo laikotarpį. Jų akimis, turkai į Balkanus atnešė kultūrą, gėrį, išvystė prekybą, rūpinosi žmonėmis. Tačiau tokią tiesą pripažįsta bosnių tauta, bet ne kroatų, kurie turkus vienareikšmiškai vertina kaip okupantus. Dažnai tenka bendrauti su albanais, bosniais, juodkalniečiais, kroatais, serbais, slovėnais, klausytis jaudinančių pasakojimų apie tragišką jų šalių praeitį, apie neseniai vykusius karus, {vairiai susiklostė šių katalikiškų, musulmoniškų ir sta-čiatikiškų tautų likimas.

Knygos „Kroatija, Juodkalnija ; Tranzitu per Serbiją, Kosovą: informacija ir patarimai keliautojui“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Kroatija, Juodkalnija ; Tranzitu per Serbiją, Kosovą: informacija ir patarimai keliautojui“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014