Ieškoti

Menas mylėti

Išleista: 1992
Leidykla: Valstybinis leidybos centras
Kategorijos: Psichologija
Puslapių skaičius: 96
Skaitė/Skaito/Nori 1/0/0
Turi/Ieško 0/0
Viso vertinimų:1

Norite šiai knygai parašyti komentarą? Prisijunkite!

Šioje knygoje išreikštas įvairiapusis požiūris į meilę. Atsakomas turbūt daugelį kankinantis klausimas: o kas gi iš tikrųjų yra Meilė? Ar mokame mylėti? Ir ar išvis žinome, kad ir Mylėti reikia mokėti?

„Skirtingai nuo simbolinio ryšio, subrendusi meilė yra ryšys, kurio sąlyga yra asmens orumo, individualybės išsaugojimas.

Meilė yra aktyvi žmogaus galia; jėga, kuri įveikia sienas, skiriančias žmogų nuo jo artimųjų, kuri riša jį su kitais; meilė priverčia įveikti izoliacijos ir atskirumo jausmą, tuo pat metu leisdama išlikti savimi, išsaugoti savo orumą. Meilėje įmanomas paradoksas, kai du žmonės tampa vienu ir vis dėlto išlieka abu.

Meilė yra veikla, o ne pasyvus išgyvenimas; tai yra „veikimas“, o ne „buvimas paveiktu“. Pačia bendriausia meilė apibūdinama pirmiausia kaip davimas, o ne gavimas. Knyga mus moko duoti ir rodo to svarbą mums patiems ir gaunančiajam.“

Meilė taip pat vyriško ir moteriško prado troškimas susijungti. Šio poliškumo idėja geriausiai išreikšta mite apie Adomą ir Ievą. Ieva buvo sukurta iš Adomo šonkaulio. Dauguma patriarchato šalininkų mano, kad dėl to moteris yra žemesnė. Šioje knygoje paneigiama ši nuostata.

Knygos „Menas mylėti“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Menas mylėti“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014