Ieškoti

Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos

Originalo pavadinimas: Poetry and Tales
Išleista: 2019
Leidykla: Obuolys
Kategorijos: Siaubo literatūra
Serija: Auksinis obuolys
Puslapių skaičius: 544
Skaitė/Skaito/Nori 2/0/1
Turi/Ieško 2/0
Viso vertinimų:1
Dorian de Jandreau  knygą įvertino 
5 iš 5

Pirmiausia pradėsiu nuo knygos apipavidalinimo. Leidykla tikrai pasistengė sukurti tikrą šedevrą- tokios prabangios knygos dar neturėjau: aukso spalvos metaliniai kampai, raudona atlasinė juostelė- skirtukas, popierius gan storas ir kiekvienas lapas atspausdintas su raudono atspalvio frame, kiekvienos istorijos pavadinimas parašytas raudonu old-style šriftu, nuostabios ir tuo pačiu kraupios Harry Clarke iliustracijos, knygos gale trumpa rašytojo biografija ir kiekvienos istorijos paaiškinimai. (Nors knygoje rašoma, kad istorijos sudėliotos chronologine tvarka, tačiau kai pradėjau ieškoti angliškų originalų pamačiau, kad truputį sumaišyta chronologija). Toks fantastiškas leidimas vertas kiekvieno mano cento ir dar daugiau. Dabar tai mano bibliotekos Šventasis Gralis.

Na, o pats Poe- mano autoritetas ir idol. Tik jo vieno kūryba tokia artima mano juodai sielai. Aš kaip ir jis pats gyvenu „tarp realybės ir sapno“, mano pačio knygose susilieja siaubas, romantika ir keistenybės. Poe yra mano sielos dvynys ir vienas iš mylimiausių autorių. Tad turėti tokią jo knygą kaip ši- man ekstaziškai didžiausia palaima šiame niekam tikusiame gyvenime.

Knyga prasideda įžymiąja poema „Varnas“. Kelios dienos po šios knygos pradėjimo skaityti vaikščiojau gatvėmis ir man virš galvos sukos varna. xD Pajuto ką šiuo metu skaičiau, nelaboji.

PILNAS REVIEW: https://www.goodreads.com/review/show/3063997037

2019-12-30 00:13

Šis rinkinys – tai apsakymų rinktinė, kurią sudaro visi žymiausi E. A. Po darbai: pirmasis jo prozos kūrinys – apsakymas „Mecengeršteinas“ (1832 m.), pirmasis jo detektyvas „Žmogžudystė Morgo gatvėje“ ir daugelis kitų.

Akivaizdu, kad E. A. Poe – siaubo ir įtampos meistras, kuris šiurpins skaitytojus dar ne vieną šimtmetį. Savo istorijose jis tiesiog panardina į tikrą košmarą, o nuostabios Harry Clarke iliustracijos šį jausmą tobulai papildo ir sustiprina, perkeldamos vaizduotę į beveik realų gotikinio siaubo ir beprotybės pasaulį. Rašytojas tobulai aprašė dvasines ir fizines kančias, organinės materijos irimą, mirtį; sugebėjo kurti tikrąjį siaubą mūsų sąmonėje. Jį domino įvairūs kančios pasireiškimai, liguista sielos būsena, kuri sukelia „stingdančią baimę, siaubą“, vaizdai, pasak jo paties, gimę „ties riba, kur sumišusi tikrovė ir sapnas“. Šiurpiose istorijose mirusieji kartais sugrįžta pas gyvuosius.

Knygos „Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014