Ieškoti

Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių

Išleista: 2013
Leidykla: Alma littera
Kategorijos: Romanas
Puslapių skaičius: 600
Skaitė/Skaito/Nori 128/6/16
Turi/Ieško 35/0
Viso vertinimų:74
Edita  knygą įvertino 
3 iš 5

Pusė knygos tai neįdomu, jau netgi norėjau numesti knygą, bet viduryje knygos suintrigavo, įvyko lūžis... Meilė ir begalinis prisirišimas viską išsprendė, tarsi nudažė juodą sielą baltai. Rašytoja turi rašymo gyslelę tik kartais rašo labai monotoniškai, nuobodžiai ir labai pasikartoja su frazėmis... Knyga įdomi, kažkas sugalvota kitokio, bet toks gyvenimo būdas man nepriimtinas ir kad ir kaip gražiai įvyniotas šiurkštus ir sadomazochistinis seksas į malonumo šydą, faktas išlieta tas pats - mušimas, grubumas, sadizmas, šiurkštumas... Nemanau kad reikėtų priimti šią knygos informaciją tarsi nieko bloga čia nėra... Nerekomenduoju knygos jaunoms panelėms, nes mano nuomone bręsti reikėtų su kitokiomis knygomis.

2016-02-08 19:27

Buvau nusiteikusi šių knygų neskaityti, niekados. Maniau, užteks filmo. Pažiūrėjau, neužteko. Pradėjo viduje kirbėti kirminas kodėl Kristianas yra toks koks yra. Kol nufilmuos antrą filmo dalį laukti nenorėjau, o ir knygos tikrai išsamiau viską atskleidžia nei filmas. Taip mano rankose atsirado ir greitai ištirpo visos trys dalys. Nežinau ką pamatė ar ko nepamatė kiti jose, aš tiesiog pasidalinsiu tuo, kas užgimė mano galvoje ir dūšioje. Taip, šios knygos savo tekstu, kalba, jos išraiška yra banalios, lėkštos, siužetas irgi toks iš paprastesniųjų. Tačiau, skaitydama vis galvojau, kad turbūt nereiktų švaistytis tokiais griežtais šios trilogijos vertinimais kaip kad "Oi koks tai šlamštas, nieko ten gero nėra, tik seksas" ir pan. Kiekvienai knygai savas skaitytojas, su savo jausmine būsena konkrečiu skaitomuoju momentu ir jos vertinimas yra labai subjektyvus dalykas. Tikrai negalvojau, kad taip pasakysiu, bet man labai patiko ši trilogija būtent dėl joje pavaizduotų santykių ir meilės. Prieš skaitydama leidau kitų neigiamai nuomonei suformuoti mano jausmus ir lūkesčius šių knygų atžvilgiu ir teko nustebti, kad aš tą istoriją matau ir jaučiu visiškai kitaip. Tada atėjo mintis, kad tokią meilę labiau supras ir į ją įsijaus vienišas žmogus arba ta/tas, kuri/kuris nesijaučia mylima/mylimas ar vertinama/vertinamas esamuose santykiuose. Taip, sekso knygose daug, kartais jo gausa, dažnumas ir detalumas šiek tiek erzindavo, bet asmeniškai man jis buvo tik kaip tyliai grojanti foninė muzika. O vat meilė, pagarba, noras kurti ir išsaugoti santykius stovėjo pačiame priekyje ir aiškiai, garsiai atliko pagrindinį vaidmenį. Labai patiko Kristiano požiūris į Aną, noras visų pirma suteikti jai malonumą, rūpintis ja, globoti, mylėti, saugoti. Graži ir stipri meilė sugebėjo prasibrauti net į tokią sunkią vaikystę turėjusio ir mūro sienom apsistačiusio vyro širdį. Man asmeniškai Kristiano požiūris ir elgesys su mylima moterimi (atėmus tą jo perdėtą poreikį viską kontroliuoti) vertas pasigėrėjimo ir itin retai deja besutinkamas mūsų gyvenime. Pasikartosiu, kiekvienas šiose knygose pamatė ir iš jų pasiėmė tą, kas atliepė jų jauseną, matymą ar suvokimą skaitomuoju momentu. Vieniems tai tik prastas skaitalas, kvaila merga, despotas vyras, daug grubaus sekso, moters žeminimas, išnaudojimas. Aš nieko panašaus nemačiau. Labai patiko, gyvenau šia istorija ir meile penkias dienas, sąmoningai lėtinau skaitymo tempą, kad galėčiau nors kiek ilgiau pasimėgauti tokia besąlygiška, pasiaukojančia ir stipria meile, pasvajodama, kad galbūt vieną dieną tokią patirsiu ir išgyvensiu pati.

2015-10-21 19:11
Inga  knygą įvertino 
5 iš 5

O man trecia dalis kaip tik idomiausia!

2015-03-01 22:33
Gustė  knygą įvertino 
4 iš 5

Na man tai visai patiko knygos istorija. Jau po pirmų dviejų knygos dalių, tos scenos atsibodusios, tačiau skaičiau tik dėl istorijos. Bet man kažkaip nepasirodė, kad ji nuobodi. Gan lengvai skaitėsi ir buvo įdomu. Tik buvau truputį komentarų prieš skaitant perskaičius, tai žinojau, kad knygos pabaigoje rašys Kristiano akimis, tai labai laukiau to. Bet sulaukusi nusivyliau... Tikėjausi gan nemažai prirašys, kaip jis mąstė, ką galvojo, kai gyveno su Ana ir pnš. Bet galima sakyti buvo vos keletas puslapių. ir tai tik kai jis buvo mažiukas ir pirmi du susitikimai su Ana... Norėjosi truputį daugiau. Bet bendrai apžvelgus, šios knygos serija labai patiko.

2014-10-03 13:52
Karolina  knygą įvertino 
1 iš 5

Neskaitant pabaigos, kurioje viskas Kristijano akimis, knyga nuobodi

2014-03-28 18:23
Nebeegzistuojantis vartotojas

Po pirmų dviejų šios knygos dalių perskaitymo praėjo daug laiko, kol prisiverčiau pradėti skaityti paskutinią dalį. O ir skaitėsi gan sunkiai, tiesą sakant, labai nervino tas Anos nusileidimas viskam, ko pareikalaudavo Kristianas, nes man tai atrodo svetima. Negalėčiau gyventi, kai būtų kontroliuojamas kiekvienas mano žingsnis, neleidžiama net susitikti su draugais ir pan. O apibendrinus visas dalis, galiu pasakyti tiek, galima jas skaityti, bet jos neturi jokios išliekamosios vertės, na bet gyvenime reik visokių patyrimų, taip, kad nėra blogai, kad perskaičiau šią seriją :) Tikiu, kad ši serija, kaip ir visos knygos, turi savo skaitytojų, kurie žavisi šia knyga, taip ir turi būti ;)

2014-02-08 22:29
Živilė  knygą įvertino 
1 iš 5

nuobodu ir lėkšta. ir skaitėsi sunkokai. iš visos knygos vargiai 100psl (nuo tos vietos kur Anos tėvas patenka į avariją iki tos vietos, kur ji atsikelia iš komos) buvo įdomu skaityti.
O jau pabaiga... primityviau ir dar labiau nusaldinta kaži ar begali būti.
Visos trilogijos išvada - nelabai suprantu už ką tos visos liaupsės ir be protiška reklaminė kampanija.

2014-02-06 00:08
Audra  knygą įvertino 
1 iš 5

Dar tiek ilgai nesu skaiciusi jokios knygos, is pradziu taip viskas nuobodu, jau taip viskas kartojasi, aiskiai tempiama guma. Laukiau bent jau puseje kol vyks kas nors idomaus, taciau...Patiko tik tai, kad pati pabaiga buvo parasyta kito herojaus akimis. Tik tiek.

2014-01-28 08:27
Egle  knygą įvertino 
1 iš 5

nu tokia nuobodybė....

2014-01-08 21:21
Dalė  knygą įvertino 
4 iš 5

Sunkiai, oi kaip sunkai skaitėsi pradžia, ties vidurių truputi įdomiau pasidarė...o kai pradėjo žaisti šeima vėl pfffff.....situacija pataisė paskutinis skyrius, kuri perskaičius panorau iš naujo pradėt istoriją :D
Bendrai vertinant trilogija man patiko.

2013-11-14 16:56
Romantiškas, išlaisvinantis ir visiškai pavergiantis romanas, kuris jus apsės, užvaldys ir kurį prisiminsite amžinai.

Erotinė „Penkiasdešimt atspalvių“ trilogija apie neįprastus vyro ir moters santykius sukėlė revoliuciją literatūros pasaulyje. Karštos diskusijos įtraukė net garsiausius kritikus, psichologus ir universitetų dėstytojus. Per vienus metus trilogiją įsigijo apie 80 milijonų skaitytojų, ji išversta į daugiau kaip 50 kalbų.

Šis erotiškas, įdomus ir giliai jaudinantis romanas jus apsės, užvaldys ir liks su jumis amžinai.

Kai Ana Stil susipažįsta su keistuoliu ir dvasinių kančių kamuojamu verslininku Kristianu Grėjumi, tarp jų įsiplieskia aistringas romanas ir iš esmės pakeičia abiejų žmonių gyvenimą.

Ana visada žinojo, kad mylėti jį nebus lengva ir kad jiedviem būnant drauge teks įveikti tokius iššūkius, kokių nė vienas neįsivaizdavo. Ana turi įsilieti į prabangųjį Kristiano gyvenimą neaukodama dėl jo nei savo asmenybės, nei laisvės; o Kristianui reikia nugalėti stiprų norą viską valdyti ir atsikratyti vis dar persekiojančių praeities šmėklų.

Dabar, pagaliau būdami drauge, jie turi viską: meilę, aistrą, artumą, turtus ir neribotų galimybių pasaulį.

Tačiau kaip tik tuomet, kai, rodos, nieko netrūksta, nelaimė ir likimas padeda išsipildyti baisiausiems Anos košmarams...

E L James – buvusi televizijos kanalo darbuotoja, dabar žmona ir Vakarų Londone gyvenanti dviejų vaikų motina. Ji nuo ankstyvos vaikystės svajojo rašyti romanus, kuriuos skaitytojai tiesiog dievintų, bet sutramdė šias svajones, kad galėtų didžiausią dėmesį skirti šeimai ir karjerai. Pagaliau E L James ryžosi ir parašė pirmąjį romaną „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Šis iškart užkopė į populiarumo viršūnę. Neilgai trukus skaitytojus pasiekė ir kitos trilogijos dalys „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“ ir „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“.

Jaudinanti ir skandalinga trilogija „Penkiasdešimt atspalvių“ pateko tarp labiausiai apkalbamų knygų serijų. Jos nupirkta tiek, kad net galima sakyti, jog ši knyga turima kiekvienuose namuose. Autorė, pasirinkusi E L James slapyvardį, akimirksniu buvo įrašyta į žurnalo Time sudaromą 100 įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Filmo pagal šią trilogiją pasaulinę premjerą žiūrovai turėtų išvysti 2014 metų rugpjūtį.

Knygos „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“ apžvalgų po kol kas nėra.


Knygos, panašios į „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“:

Grėjus: Penkiasdešimt pilkų atspalvių pagal Kristianą

E L James
---
Knyga iš tos pačios serijos kito asmens akimis.
Karolina M. Elena

Grey: Fifty Shades of Grey as told by Christian

E L James

Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių

E. L. James
---
Iš tos pačios trilogijos
Justė

Penkiasdešimt pilkų atspalvių

E. L. James
---
Iš tos pačios trilogijos
Justė
Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014