Ieškoti

Kilmė

Originalo pavadinimas: Origin
Išleista: 2018
Leidykla: Jotema
Kategorijos: Trileris
Serija: Robert Langdon
Skaitė/Skaito/Nori 17/0/6
Turi/Ieško 13/0
Viso vertinimų:9
Edita  knygą įvertino 
4 iš 5

Pagaliau ji man pakliuvo į rankas ..
Vyko gaudynės su laiku, pagrindinis veikėjas nenuilstantis kodų "glaudytojas" Robertas Lengdonas bandė atskleisti savo draugo mokslininko Edmundo Kiršo atradimą, kurio nespėjo paskelbti pats mokslininkas per pristatymą, nes buvo nužudytas. Tema - žmogaus kilmė, jo atsiradimo priežastys na ir ateities numatymas, kas toliau laukia žmonijos. KAS MES ESAME? ir KUR LINK MES JUDAME? Pasakyčiau, knygos siužete, pateikta gana įdomi šių klausimų atsakymų interpretacija. Labai stipriai pajungiama religija ir pažangios mokslo technologijos. Man asmeniškai netgi kiek perspausta su technologijomis...
D. Brown turi talentą skaitytojui pasėti abejonių sėklą dėl tikėjimo, Dievo ir jo reikšmės žmonijai, taip pasiūlydamas, kaip paaiškinimą mūsų kilmei, mokslą, kurio dėka žmonijos pažanga stulbinanti. Taip pat autorius realius faktus įvynioja į nebūtų dalykų visumą taip sukeldamas maišatį skaitytojo galvoje. Pateikiama daug mokslo krypčių ir jų reikšmė žmogaus atsiradimui bei evoliucijai (fizika, biologija, chemija, entropologija, netgi menas...).
Kūrinys nebuvo tas, kad negalėčiau atitraukti akių nuo knygos, bet ir nuobodus tikrai nebuvo. Žodžiu neblogas tiek siužetine linija, tiek įdomiomis teorijomis ir filosofinėmis įžvalgomis.

2018-09-11 14:38

Robertas Lengdonas, simbologijos ir religinės ikonografijos profesorius iš Harvardo universiteto, atvyksta į ultramodernų Gugenheimo muziejų Bilbao dalyvauti labai svarbiame renginyje, per kurį bus pristatytas atradimas, „amžiams pakeisiantis mokslo pavidalą". Vakaro šeimininkas yra Edmondas Kiršas, jaunas milijardierius, išgarsėjęs pasaulyje savo nuostabiais, technologiškai pažangiais atradimais ir įžūliomis ateities prognozėmis. Kiršas prieš daugelį metų mokėsi Harvardo universitete ir buvo vienas iš talentingiausių Lengdono studentų — dabar jis ketina pranešti apie įspūdingą atradimą, kuris paskatins drastišką mokslo proveržį... ir atsakys į du esminius egzistencinius klausimus, kamuojančius žmoniją nuo seniausių laikų.

Prasidėjus Edmondo Kiršo ir muziejaus direktorės Ambros Vidal skrupulingai suorganizuotai prezentacijai, vakarą greitai užvaldo chaosas, pribloškiantis šimtus svečių ir milijonus žiūrovų iš viso pasaulio. Iškyla grėsmė vertingąjį Kiršo atradimą prarasti amžiams, todėl Lengdonui su Ambra žūtbūt tenka bėgti į Barseloną ir lenktyniaujant su laiku ieškoti mįslingo slaptažodžio, kuris leis prieiti prie Kiršo paslapties, lemsiančios mokslo perversmą.

Persekiojami įsibauginusio pavojingo priešo, kuriam informaciją, rodos, teikia patys Karališkieji rūmai, Lengdonas su Ambra susidurs su tamsiausiais užslėptos istorijos ir radikalios religijos epizodais. Šiuolaikiniu menu ir slėpiningais simboliais paženklintame kelyje jie privalo per kelias valandas atskleisti Kiršo įstabaus tyrimo rezultatus... ir kvapą užimančią tiesą apie žmonijos kilmę bei likimą.

Knygos „Kilmė“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Kilmė“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014