Ieškoti

Faktotumas

Originalo pavadinimas: Factotum
Išleista: 2017
Leidykla: Kitos knygos
Kategorijos: Grožinė literatūra
Puslapių skaičius: 208
Skaitė/Skaito/Nori 0/0/3
Turi/Ieško 0/0
Viso vertinimų:17

„Pašto“ tęsinys, tik gal kiek nykesnis...

2012-01-09 05:50

Tiesiog - Bukowskis.

2011-07-25 12:59

Knyga labai tinka šiandienos realijoms, kuomet jaučiamas ne tik ekonominis, tačiau dvasinis bei moralinis nuosmukis. Pasakojama apie darbą, o tiksliau - darbus. Kaip bukowskiui, gal per daug siužeto ir per mažai poezijos.

2010-03-05 17:51

Kultinio rašytojo Charleso Bukowskio romano „Faktotumas" (Factotum, 1975) pavadinimas kilęs anaiptol ne iš angliško keiksmažodžio, o iš lotyniško posakio fac totam – „daryk viską". Bosų paliepimus besąlygiškai vykdantis juodadarbis Henris Činaskis nesugeba niekur pritapti ir yra pasmerktas klaidžioti gyvenimo užkaboriais su užknisančiomis moterimis, nuolatinėmis mintimis apie savižudybę, praloštomis lažybomis hipodromuose, tragiškais rašytojiškais nusivylimais ir, žinoma, šimtais išgertų viskio bei vyno butelių.

Nuginkluojančio šiurkštumo ir aštraus humoro atmosfera čia tvyro lyg nebylus priekaištas šiuolaikiniam pasauliui, kuriame žmonės beprasmiškai leidžia laiką ir tenkinasi vieninteliu malonumu – linksmai stebėti to pasaulio absurdą, košmarą ir žaismingumą liudijančias gyvenimo smulkmenas.

2005 m. pagal šį literatūros chuligano romaną norvegų režisierius Bentas Hameris sukūrė to paties pavadinimo filmą, kuris sukėlė nemenką šurmulį.

Knygos „Faktotumas“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Faktotumas“.

Kiti „Faktotumas“ leidimai:

Faktotumas

Charles Bukowski
Kitos knygos 2008
Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014