Ieškoti

Kalkutos detektyvas

Originalo pavadinimas: A Rising Man
Išleista: 2018
Leidykla: Tyto alba
Kategorijos: Trileris
Serija: Sam Wyndham
Puslapių skaičius: 456
Skaitė/Skaito/Nori 4/0/3
Turi/Ieško 1/0
Viso vertinimų:4
Vėja  knygą įvertino 
4 iš 5

Įdomi istorija ne tik kaip detektyvas, beieškant nusikaltėlio, bet ir Indijos kaip Anglijos kolonijos gyvenimas. Indų ir anglų tarpusavio santykiai, žmogiškumas, sąžiningumas ir tarp to susipynę nerašytos bendravimo tarp čiabuvių ir atvykėlių, tarp eilinių tarnautojų ir "grietinėlės". Detektyvinė linija gana klasiškai nueina pradžioj ne visai ta kryptimi, paklaidžiojus, ima ryškėti kitos detalės, kurios staiga nuveda link teisingo atsakymo.

2018-11-03 17:52

Kalkuta, 1919 metai. Buvęs Skotland Jardo detektyvas Semas Vindemas atvyksta į šį miestą tikėdamasis čia pradėti viską iš naujo ir atsikratyti kankinamų prisiminimų apie karą. Tačiau nespėjęs apsiprasti nei su nauja vieta, nei su savo vidiniais demonais, Vindemas iškart neria tiesiai į žmogžudystės tyrimo sūkurį. Žmogžudystės, kuri privers jį leistis į tamsiausias Britų Indijos gelmes.

Reikalas rimtas: nužudytas aukštas valstybės tarnautojas. Negana to, į jo burną įgrūstas popiergalis su raginimu britams nešdintis iš Indijos. Politinė padėtis darosi vis nestabilesnė, neramumų daugėja, valstybei ima grėsti rimtas pavojus, o sarkastiškasis detektyvas Vindemas drauge su arogantišku savo kolega inspektoriumi Digbiu ir Indijoje gimusiu, tačiau britiškai auklėtu seržantu Banerdžiu narplioja tyrimo gijas, vedančias juos nuo klestinčių britų salonų iki gundančių opijaus landynių.

Nepakartojama Kalkutos atmosfera, kolonijų žavesys ir skurdas, tikras britiškas sarkazmas, revoliuciniai idealai ir nusikaltimo tyrimas – visa tai užburia, suvilioja ir nepaleidžia.

Knygos „Kalkutos detektyvas“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Kalkutos detektyvas“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014