Ieškoti

Liūtai mūsų svetainėse: kaip katės mus prisijaukino ir užvaldė pasaulį

Originalo pavadinimas: The Lion in the Living Room
Išleista: 2018
Leidykla: Liūtai ne avys
Kategorijos: Augintiniai
Puslapių skaičius: 288
Skaitė/Skaito/Nori 1/0/2
Turi/Ieško 1/0
Viso vertinimų:1
Dorian de Jandreau  knygą įvertino 
4 iš 5

Pasaulį valdo ne žmonės, o katės. Turbūt tai jau senokai aišku. Būtent šitoje knygoje autorė tai mums ir parodo. Jos knygoje daug pasakojama apie biologinę katės paskirti Žemėje. Taip pat nemažai kalbama ir apie socialinę pusę: nes katės yra asocialios. Autorė taip pat lygina kates su šunimis parodydama jų skirtumus visais atžvilgiais. Šunys yra nuolankūs ir klusnūs, kai tuo tarpu katės yra nepriklausomos manipuliatorės.

Viskas knygoje man patiko išskyrus paragrafus apie šalis, kuriose žudė/-o kates, nes naminės katės yra pavojinga invazinė rūšis, dėl kurios nyksta kitos gyvūnų rūšys. Būtent ta žudynių dalis mane supykdė. (Ne todėl, kad autorė tai įterpė į savo knygą, bet todėl kad bendrai tokie dalykai vyksta pasaulyje). Taip pat man patiko, kad pati autorė būdama kačių mylėtoja, sugebėjo parašyti knygą nešališkai ir objektyviai. Iš pažiūros šita knyga atrodo lyg „kačių nekentėjų biblija“, bet iš tikrųjų joje pateikiami faktai su nuorodomis į užsienio interneto puslapius ir knygas jei norisi paskaityti daugiau kalbama tematika.

Na, vienas dalykas, kuris iš vertėjos pusės supykdė tai, kad Grumpy Cat ji įvardijo kaip „JIS“. GRUMPY CAT YRA JI!! Tai patelė, o ne patinėlis! Pasidomėti tokiu faktu verčiant knygą yra tikrai lengva kai šiais laikais visi turim internetą...

Apibendrinimas: Kažko naujo iš šitos knygos nesužinosite, tuo labiau jei turite katiną. Visi kas laikome kates žinome, jog jos puikios manipuliatorės, egoistės ir introvertės. Tiesiog šitoje knygoje autorė šitokius būdo bruožus paaiškina moksliškai.

2019-01-07 21:42

Lengvai skaitoma ir švelnaus humoro kupina Abigailės Taker (Abigail Tucker) knyga „Liūtai mūsų svetainėse" – tai kelionė, kurios metu susipažinsite su pasaulio istorija, gamtos mokslu ir popkultūra, susitiksite su veisėjais, aktyvistais ir mokslininkais, kurie pašventė savo gyvenimą katėms. Autorė lankėsi laboratorijose, kur žmonės tyrinėja pirmosiose žmonių gyvenvietėse rastus katinių šeimos žinduolių kaulus, keliavo per Floridos dykumą, ieškodama naminių kačių, laisvėje tapusių medžiotojomis, viešėjo pas Lil Bubę, vieną garsiausių pasaulio įžymybių, kuri, lyg tyčia, yra katė „Žavinga" („Richmond Times-Dispatch") ir „linksma" („The Seattle Times") autorė parodo, kaip šios smulkutės katinių šeimos atstovės pasinaudojo savo ryšiais su žmonėmis ir tapo vienu galingiausių gyvūnų planetoje. „Gyvai pasakodama, autorė nuo evoliucijos mokslo klausimų pereina prie populiariosios kultūros („The Baltimore Sun") ir padeda mums suprasti, kad tinkama reakcija į kates – ne „utiutiu", bet pagarbi baimė.

Knygos „Liūtai mūsų svetainėse: kaip katės mus prisijaukino ir užvaldė pasaulį“ apžvalgų po kol kas nėra.


Niekas nepasiūlė knygų, panašių į „Liūtai mūsų svetainėse: kaip katės mus prisijaukino ir užvaldė pasaulį“.

Naudojimo taisyklės | Kontaktai | D.U.K. | Pagalba
www.suknyga.lt © 2014